Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlotok?

Milyen sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. A csapatsportokon gondolkodtam, csak nem tudom, hogy ilyen korban melyiket lenne érdemes elkezdeni. Kosarazni hívott a városi edző, de nem mentem, mert sajnos ez a sport engem ilyen szinten nem érdekel. Hetente egyszer van röplabda edzésem, de ez nekem elég kevés, illetve lovagolok, de azt is hetente, kéthetente tudok csak. Gondolkoztam még kézilabdán, de ha tudtok mást, az is érdekelne.

Illetve a másik volt az atlétika, sokan ajánlották, de nem tudom, hogy érdemes-e belekezdeni, meg hogy hogyan működik ez az egész (arra gondolok, hogy ha én például csak 800 métert akarok futni, akkor csak arra edzek, vagy ilyenkor 100 méteres futással, távolugrással is kell-e foglalkoznom). Az időeredményeim: 60 m-en 9:80 (de 100 m-t nem is szeretnék futni, a rövidtávot nem szeretem), 400 m-en az eddigi legjobb 1:20 körül volt (ezt viszont nagyon szeretem futni), a 2000 m eddigi legjobb 10:21 (a hosszútávot viszont nem szintén nem szeretem). Tudom, ez így eléggé válogatósnak tűnik, éppen ezért kérdeztem, hogy egy-egy ilyen edzés hogyan működik. A magasugrásom ollózva 1 m 27 centi, floppal még csak most tesin ugrottam először, így azt nem tudom. Az atlétikán kívül persze bármilyen sport érdekel, a tudtok mondani. :)



2013. jan. 22. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még kihagytam, hogy a távolugrásom 1, 40 körül van. 170 cm körül vagyok és 46 kg, a tánc és egyéb ilyesféle dolgok nem nagyon jönnének szóba, ugyanis hajlékony egyáltalán nem vagyok. Valamint a vízi sportokat is hanyagolnám.
2013. jan. 22. 19:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliba van egy olyan nevű sport lehetőség, hogy tömegsport. Igaz ez sok mindent foglal magába. Nekünk csak heti 2 a kötelező tesi. /tehát nincs kötelező +/


Én karatét választottam annak idején amit örömmel csinálok még mindig. Ez nekem sok mindent fejleszt ez nekem heti 3x van. A másik két nap a suliba tömegsportra járok. Ott olyanokat csinálok, hogy hol úszni megyünk, hol atlétikázunk /mindenféle számot csinálunk/ akkor szoktunk kézizni, kosarazni. Néha szoktunk házi bajnokságot is csinálni a suliba. /ezeken bárki indulhat független attól, hogy jár-e tömegsportra vagy se/


Én eléggé hiperaktív típus vagyok. /ez úgy nyílvánul meg, hogy nehezen tudok egy helybe maradni pl. inkább a gyakorlatias feladatok kötnek le stb/

2013. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a tömegsport dolog nagyon jó lehet, kár hogy nálunk nincs. :( Bár tesióra van heti 3, jövőre pedig 5, ez sajnos úgy érzem, nekem nem elég.

Karate lehetőség itt is van a városban, ismerősöm is jár, de valahogy... nem is tudom. Talán félek attól, hogy mással "harcoljak", vagy nem tudom, hogy írjam le. :D

2013. jan. 22. 19:31
 4/5 poiu ***** válasza:

2-nek: Szuper!

Kérdezőnek: abból ahogy írsz, valószínűleg egyetlen sportot sem tudnál versenyszerűen űzni, mert ott nincs olyan, hogy 60-at esetleg futok, de 65-öt semmiképp. Ez nem baj, de mozogni kell. Addig is amíg kialakul valami, kezd el kocogni, testépíteni, bármit, amit egyedül vagy barátnővel csinálni lehet. Kapcsolódj be mindenbe, amibe csak lehet. Ha tudsz teniszezni, ping-pongozni, úszni, lovagolni, röpizni, kosarazni, focizni, akkor nem csak egészséges leszel, de kellemes partner egy társaságban.

2013. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kajak..
2013. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!