Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől jó egy karateedző?

Mitől jó egy karateedző?

Figyelt kérdés

mostanában soktól hallom hogy ilyen meg olyan szar a karate...de valaki meg azt mondja edzőtől függ..az én edzőm elég jó minket is keménnyé edz!de nem tudom hogy mitől számít jó edzőnek?!

megmondaná valaki pls.? :)


2013. jan. 24. 16:09
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
Nincs szükséged (ön)igazolásra. Ha szereted, amit csinálsz, akkor csináld bátran, ne másokkal foglalkozz. Bele lehet hülyülni.
2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megint egyetértek Aikiboxerrel!


--

De feltételezve hogy tanulhatok én is, más is egymás véleményéből építkezhetünk..

Egy edző, egy mester emberileg sem mindegy milyen. Komoly tanuláshoz jó ha van több mint tanár-tanuló kapcsolat. Eleve a harcművészetek nem csak leckék elsajátításából állnak, én jónak tartom ha nincs elvi, komoly nézetbeli ellentét mester és tanítvány között, viszont kölcsönös tiszteletet tanúsítanak egymás iránt.


A karate technikai oldala: ne szivárványkarate küzdősport legyen oktatva, hanem okinawai harcművészet. A karate nem küzdősport, hanem hatékony, gyors és félelmetes harcrendszer. Így nincs olyan küzdő stílus mint küzdősportolóknál, hogy egymást kerülgetik, méregetik, puhatolják, hanem potenciálisan gyors befejezésű gyakorlatok vannak.

Az a pontszerezgetés, ami piszkálgatással kezdődik, a harcművészet utcára van, ott pedig nincs téblábolás, bizonytalankodás. A karate egyébként is egy előretörő, támadó stílus, így is kell gyakorolni. A karatékák, de minimum a mester teste feledzett. A karate külső feledzést használ, ennek 10-15 éves karate múlttal látványa van a kézfejen, kézélen, seikenen, az alkaron, sípcsontokon.

2013. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem az a jó karateedző, aki jó fej, vicces, haverkodik a tanítványokkal, könnyű nála átmenni a vizsgákon, és viszi versenyre a tanítványait, jó sok kupát és érmet szerezve! Ez az eredmény, nem az okinawai hókuszpókusz!*


*Csak vicceltem. :)

2013. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!