Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szinte 0 izomzattal milyen...

Szinte 0 izomzattal milyen edzést ajánlatok kezdésnek?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar már, hogy annyira erőtlen vagyok, hogy konkrétan egy 2 literes vizet nem tudok fél kézzel megemelni hogy igyak, anélkül hogy remegne a kezem. Iszonyatosan gyenge vagyok, sehol nincs rajtam izom, hogy érdemes így neki állni edzésnek, erősítésnek? A telefonra letölthető edzéstervek hasznosak ilyenre, érnek valamit ha csinálom rendszeresen? (egyébként 21 éves lány vagyok, szóval nem az a cél hogy kigyúrjam magam, csak erősítés)

ápr. 28. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor neked a súly nélküli gyakorlatok lesznek a jók. Gimnasztika. Torna.


Az edzéstervek, appok általában 30 nap alatt kockahasat, meg gömbölyű feneket ígérnek, gyakran feltételeznek egy meglévő alapot. A sajátsúlyos gyakorlatok is lehetnek túl nagyok és nehezek, ha valaki nagyon le van gyengülve, vagy épp nagyon nagy súlyban van.


Neked viszont valószínűleg nem erre van szüksgéd, mert fekvőtámaszokat, meg mélyguggolásokat, kitöréseket, nem valószínű, hogy tudnál csinálni.


Próbáld meg elsőre az ugrálókötelet, ami klasszikusan kardio eszköz, de szökdelni talán még tudsz, viszont a kötél végét fogni és forgatni kell, ez segít majd a fogásod erősítésén. Foghatsz egy félliteres ásványziet, csomózhatsz rá egy cipőfűzőt, a másik végét rögzítheted egy seprűnyélen, és szépen a nyelet forgatva emelheted a palackot, majd vissza.


Jó lehet a pingpong, tollsalabda (mondjuk kell hozzá partner is). Sőt, a kerékpáron is kell tartani a felsőtested részben hasból, részben a karokkal (ehhez kell egy kicsit előredőlt helyzet, tehát nem a legkényelmesebb "városi" bicajok a legjobbak hozzá).


Aztán irány a konyha, fogod a kézi habverőt, és nekiállsz kézzel habor verni, tésztát gyúrni (és sütni valami finomat). Jó gyakorlat a vasalás is. Felmosás kézzel, vagy felmosófával.


Ezeket komolyan mondom, nem ugratásból. (Kapálni nem küldelek, de ha van kerted, akkor az is beleférhet, ha amúgy szívesen csinálod) Ezek a tevékenységek annak ellenére, hogy nem sport, mind építenek egy kis izmot, amit aztán majd célzottan tudsz használni akkor, amikor sportot is választasz.

ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úszás a legjobb kezdő sport, mert kíméletes mindenre.
ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Krikett🏏 és baseball⚾! 👍💪👌👊
máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!