Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés, étrendkiegészitő?...

Szmnt kérdése:

Testépítés, étrendkiegészitő? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Majdnem 18 éves 187 cm magas és 78 kg fiú vagyok. 1éve kondizok , edig nem volt edzésterve meg étrendre sem figyeltem oda , és nem szedtem semmit se. Most ujra neki szsretnék állni , de most már vmi étrend kiegészítővel ami segitene jobban , gyorsabb idő alatt izmot növelni. Sokat hallotam sok féle embertől. Nem akarom \'szét koxolni\' a fejem , csak valami egyszerübb dolgot. Ez az egy év alatt eljutotam fekvenyomáskor 60kg szériába , egy kezes bicepszel is 10kg val csinálom, szóval vmi alapja van ennek , szval nem \'kezdöként\' kezdeneém el szedni. Mit javasoltok? előre is köszönöm! M.
2009. szept. 1. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt hogy előbb juss el a genetikai korlátaidig és csak utána akarj koxolni. egyébként meg szedj gombát
2009. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mat nem javasolnek neked mint proteint.

Tenyleg ne csapd szet magad!

Szebb az tenyleg es egeszsegesebb is, ha valaki a sajat genetikai hatarain belul marad.

De szerintem te erre is gondoltal.

Ezert etkezz proteindusan.

Es szedj maximum protein turmixot.

A scitec az egyik legjobb marka es meg is fizetheto.

A lang sport uzleteiben tudsz venni pl.: a Westendben.

Itt eleg jol felkeszultek az eladok, tudnak neked segiteni ;)

Es meg tudod nezni a leirasokat a www.scitec.hu-n

Jellemzok es arak is ott vannak.

2009. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Szarból nem lehet várat építeni, te meg épp azt próbáltad meg az egy éved alatt. 60 kiló fekve? Az három hónap ésszerű edzés, étkezés, pihenés gyümölcse kéne legyen, ha harminc kilóval kezdtél és átlagos genetikával rendelkezel.


Nem vagy tisztában az edzés és az étkezés alapjaival, ennek kéne először utánanézned. Étrendkiegészítőkre is csak akkor van szükséged, ha nincs időd vagy lehetőséged rendes kajához jutni. Általános kezdő testépítő hiba a "lemészaszgyúrszbazmehg, aszkész" felfogás, de nem. A testépítésben is él a többet ésszel mint erővel elv.

2009. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
utolsó hozzászólónak 1 baszolút kezdő semmilyen módon nem duplázhatja meg a fekvenyomás súlyát röpke 12 hét alatt ha nemszed be semmit szal elégnagy hülyeséget mondtál hamár ennyire okosnak képzeledmagad...én kb 1év utánértem el ésnemtartomagam ,,szarnak"...mostmár 95el megy 70kilosan kisöreg kíváncsi vagyoka te perifériádra ám;)
2009. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kiképzeli magát okosnak? szerinted akkor itt kérdezgetném ha tudnám?
2009. szept. 3. 21:28
 6/12 anonim ***** válasza:

64 kiló vagyok, 80at nyomok fekve. Nem túl szép eredmény, de hobbiszinten űzöm és nincs túl magas prioritáson az életemben. Tapasztalatom és tudásom viszont van a téren.

Ha valaki bemegy 30 kilóval a terembe (és nem egy ilyen kölyökkel foglalkoztam már) az három hónap alatt simán kijön hatvan kilóval.

Igen egyszerű az ok. Az átlagos edzettségű ember izmainak energiaraktára robbanásszerűen megnövekszik az első pár edzés után, a gyakorlatokat megtanulja szabályosan csinálni, így mindenféle izomszövet növekedést nem számolva is nagyot ugrik a teljesítménye, de persze ott van az is, tehát továbbra is állítom, hogy 30-60ra 3 hónap alatt el lehet jutni a megfelelő életmóddal (étkezés, pihenés, edzés).


A szarból várat építéses dolgot meg úgy kellett volna érteni, hogy nem lesz az extra nagy sültkrumplitól meg a supersize kokakólától dagadó izmod, ha szart eszel szar sem fog beépülni az izomzatodba.

A másik jelentés emögött a rendkívül ötletes és original metafora mögött az, hogy gyér tudással gyér eredményeket lehet elérni a testépítésben.


Általános kezdő testépítő hiba a pocsék étkezés, a szellemi lustaság, a túledzés vagy az aluledzés. Ezek közül hármat biztos mutat a kérdező.

Tehát venni kell a fáradtságot és fel kell csapni azokat az oldalakat, ahol ezt megtalálod.

2009. szept. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

bírom azt, hogy mind a ketten okosnak hiszitek magatokat, de közben lerí a tudatlanság mert egy sokandrangú kérdésen vitatkoztok.

Először is nem számít hogy mennyivel szériáztok. Ha megfelelően koncentrálsz az izomra, szabályosan hajtod végre teljesen leengedve a súlyt, és akkora a súly h kb 12 ismétlést bírjál el, akkor az tökéletes. És lehet hogy erre a sima rúd súly nélkül is elég.

Másodsorban meg kit érdekel hogy ki mennyivel szériázik? a 14 évesek szoktak ezzel versenyezni de nem azok akik komolyan edzenek!

Harmadrészt a fejlődést nem abban kell lemérni hog 30-ról 60 kilóra felmész szériában hanem hogy a tükör mit mutat..

2009. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

édeskevés az a 60kg meg a 10is:D

én 16 éves vagyok 70 el szériázok 5x10 bicepsz 1kezes 17kg

1éve csinálom plussz volt kihagyásom mert biciklivel eltörtem a kezem.

látom semmit nem értessz hozzá :

akarok étrend kiegészítőt de nem akarom szétkoxolni a fejem ?????

elmondom neked hogy ha veszel egy C vitamint a gyógyszertárban az is étrend kiegészítő és a fehérje is !

ugyanígy minden más vitamin az.

ez nem gyógyzser nincs mellékhatás.

ha ennyit nem tudsz az 1év kondi alatt akkor nem tudom mit tanultál.meg ha edzésterved sincs akkor mit csinálsz ott?

egy jó edzésterv és heti 4x 1.5óra .

meg pl : edzés elött attack edzés után fehérje kiegészítő vagy étrendedtől függ hogy fehérje vagy inkább tömegnövelő.

meg kicsit le kéne ülni és olvasgatni kéne arrol hogy mit is csinálsz...

vegyél egy könyvet tanulj mert így nem fogsz sehova eljutni.

2010. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"édeskevés az a 60kg meg a 10is:D

én 16 éves vagyok 70 el szériázok 5x10 bicepsz 1kezes 17kg "


1. Ki kérdezte?

2. a legfontosabbat úgy tűnik még nem sikerült 1 év alatt megtanulnod a testépítésből: SZERÉNYSÉG.

2010. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ja de lemerem fogadni hogy többet tudok a testépítéröl az étrendröl mint te és az étrendem is 100szor jobb és havi átlagban és többet fejlődök mint te és nagyobb is vagyok mint te 16 évesen voltál.

mert lusta faszok vagytok .1év alatt 60kg fekvenyomás szériába?:D:D:D::D:D:D:Dkb a 3-4.hónapba csináltam és még engem osztotok

deszégyenek vagytok

2010. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!