Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről /testépítés/?

Figyelt kérdés

[link]


Én is ilyen vagyok, mint amit a cikkben leírnak, de nem érzem betegségnek, jól érzem magam így, hogy az edzés tölti ki a mindennapjaim legnagyobb részét. Lehetséges, hogy ez egy betegség? Mi a véleményetek erről?


2011. okt. 14. 18:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy kérdés lemaradt: Van még valaki hasonló helyzetben, mint én? Érez még valaki így a cikkben leírtakkal kapcsolatban?
2011. okt. 14. 18:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden testépítő ilyen, aki komolyan gondolja! Én is!:D
2011. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem érzed hiszen úgy tudod hogy ez jó, nem tudom hány éves vagy lehet az oka hogy nincsenek haverjaid barátaid, nincs más értelmes dolog amivel lekötnéd magad ergo szomorú vagy a sport hatására pedig hormonok szabadulnak fel és boldog leszel, csak hogy ha túlzásba viszed akkor ebből is gond lehet. Én régebben voltam így gimi idején de nekem sikerült abbahagyni.
2011. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:
mintha én írtam volna a saját tapasztalatimat,pedig nem is vagyok egy nagydarab /még/ hogy ennyire átérezzem de az tény hogy 5nap olyan melózás ami mellet nem tudtam edzeni pszichésen nagy hatással volt rám.
2011. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ti, akik ezt érzitek, nem érzitek rossznak? Nem kellene ezen változtatni?
2011. okt. 14. 18:26
 6/8 dirtboy ***** válasza:

miért éreznénk rossznak?

a karatésok is különböző szinteket akarnak elérni,ők sem akarnak megállni egy szinten, csak a csúcson.

az amit meg írtam hogy elvonási gond az pedig természetes és nem csak a testépítésnél van ez így.

aki szereti a sportot amit választott az nem akar lemondani róla hanem még profibb szinten akarja csinálni.

2011. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolkodni kéne, kérdező.


ez a viselkedéses addikció egyik formája. azért, mert feszült vagy, ha nem jutsz el edzeni, tök normális. Vannak olyan emberek viszont, akiknél ez kóros méreteket ölt. szétedzi magát, szétkokszolja magát, elhanyagolja a barátait, kapcsolatait, az edzésért. de valójában az edzéstől sem érzi jól magát, sőt, szorong, pánikrohamok gyötrik, mert úgy érzi, nem fejlődik, szarul néz ki, stb. itt jön képbe az önértékelés-zavar, és a testképzavar. pl hiába 2xakkora, mint mindenki más, ő kicsinek érzi magát, és ez szorongást okoz.


Ha te jól érzed magad, akkor nem vagy függő, csak szeretsz edzeni.


pl ha hétvégenként szeretsz elmenni inni, bulizni, de máskor nem alkoholizálsz, nem vagy függő. azért bulizol, iszol, hogy jobban érezd magad. de amúgy is ok voltál.


Ezzel szemben az alkoholista iszik minden nap, és nem azért, hogy jól érezze magát, hanem hogy ne legyen szarul. neki a pia nem egy emelkedett hangulatállapot elérésére kell, hanem a normálishoz...

2011. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fromjezus ***** válasza:

Az elöző kérdező jól mondja. Amíg tudsz szocializálódni, vannak barátaid. Nem hanyagolod a munkád a kapcsolatidat akkor nem függőség.

De ez a sport tipikusan olyan.. Rád néz egy másik ember és azt mondja rólad : Hu'bazzeg!! Te belenézel a tükörbe: Alig van karom, lapos a mellem stb.. Sose fogod magadat olyannak látni hogy 100%os vagy. Ez egy drog mint egy nő sose érzi magát elég szépnek. Vagy sosincs elég pénzed.

De ez egy nagyon érdekes cikk köszi h belinkelted!

2011. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!