Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Másfél éve kondizok táplálékki...

Másfél éve kondizok táplálékkiegészítők nélkül és el tudnék érni valamit egyáltalán ilyen porok nélkül is?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és amióta elkezdtem edzeni azóta látható a változás. Másfél év alatt 15 kg-ot szedtem fel izomban és úgy, hogy még az étrendemre se figyeltem, de ezen megpróbálok változtatni.

2013. jan. 29. 23:43
 1/5 dirtboy ***** válasza:
persze hogy elérhetsz,a tápkieg az csak kaja arra szolgál hogy kiegészítsd az étrended.
2013. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen időpontban jobb választás a "por": edzés után. Ilyenkor gyorsan felszívódó fehérjére van szüksége a szervezetnek, amit sajnos a szilárd táplálék nem tud biztosítani. Erre a legalkalmasabb a tejsavó fehérje. De persze ez sem nélkülözhetetlen, de egy kis "plusz"-t ad.
2013. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán tudsz így is fejlődni, hiszen az a lényeg, hogy meglegyen a tápanyag. Ezt beviheted szilárd kajából is.

A szervezet nem tudja, hogy te a fehérjét éppen turmixból vitted be, nem tesz különbséget, hogy : ja ez turmix, akkor ebből nagyobb izmot csinálok:), hanem minden fehérjét aminosavakra bont le, majd ezekből regenerájla, építi újra az izmokat (is). Mivel nem csak az izmoknak kell fehérje, hanem a bőr hámrétege is megújul, a hajad- és a körmöd is nő, új vörösvértestek keletkeznek, stb.

És pont írtad is, hogy nem figyeltél a kajára és így is izmosodtál, tehát meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet: lehet fejlődni tápkieg nélkül.

Az más kérdés, hogy egy edzés utáni turmixnak nagy előnye van abból a szempontból, hogy hamar szívódik fel és így hamarabb kezdődik meg a regenerálódás.

2013. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

Én kétféle port fogyasztok: kakaóport és nescafe-t. És fejlődök.

Más kérdés, hogy ha normálisan csinálnám akkor sokkal jobban fejlődnék. De annyit *nekem* nem ér az egész.

2013. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 poiu ***** válasza:
Jó időben kezded a tájékozódást, mert az elején, különösen fiatalon a sakktól is nő az izomzat :-). Aztán ez lelassul, ilyenkor kell Montezre hallgatnod.
2013. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!