Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen comb ill. farizom...

Milyen comb ill. farizom erősítő gyakorlatok vannak, amik kímélik a térdet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Comb erősítésénél nemigen tudod a térdet kímélni, mivel a térd mozgatása nélkül nem dolgozik a comb négyfejű és a hátsó kétfejű izma. A legjobbak: guggolás, kitörés, lábtológép, lábnyújtás gépen, lábhajlítás gépen. Ezeknél mindig terhelődik a térd.

Farizomra dolgozhatsz térdkímélően, pl fekve csípőemelés, lábemelés hátrafelé térdállásból, merevlábas felhúzás.

2013. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 poiu ***** válasza:
Nekem elég rossz a térdem (inkább nem elég jó:-). Mindent csinálok, csak kicsit másként. 1) szűkítem a mozgást (pl. guggolásánál nem megyek mélyre) 2. Kisebb súlyt használok nagyon lassú mozgással 3. Csökkenő sorozattal fárasztom (tehát csinálok 3-4 ismétlést, aztán pihenés nélkül csökkentem a súlyt akár kétszer is, amíg eljutok a teljes kifáradásig. Ezt azért tartom jónak, mert kisebb terheléssel fáradok. Gépen egyszerűbb a csökkentés mint kétkezes súlyzóval.
2013. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. febr. 1. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!