Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Fél éve edzek,...

Mit csináljak? Fél éve edzek, de van még rajtam felesleg. (nem szedek semmit)

Figyelt kérdés

kb fél éve h elkezdtem edzeni és ki is alakultak az izmaim erősödtem is és fejlődtem is . De valami még mindig nem okés.. mert a zsír nem nagyon akar eltünni rólam vagy bőr nem tudom mi lehet, futottam is most ugráló kötelezést gyakorlom, meg probáltam rendesen étkezni ezeket: húst(rántva,főve sütve),nyers tojást,akk gyömölcsöket,műzliszeleteket,zöldségeket de általába salátába ugy h össze vágtam és egybe raktam.

igazából a hasamnál és a mellemnél vannak gondok, de amugy van izom meg minden csak fellette ott van a zsír :( és a bimbóm is puha, de azt olvastam h szálkásitás után majd kemény lesz.? esetleg gondoltam h zsírégetőt használok de sokan azt mondták minek ? nőjek inkább én meg mindig azt mondtam jó de én nem nagy darab akarok lenni hanem szálákás és kidolgozott mint Zyzz vagy Jeff Said.

Meg szerintem a gomrommal is van vmi gond mert ha oldva állok a tükör be és ki engedem a hasam akk majd nem oylan mint ha sőr has lenne alakuloba.. egyszoval azt szeretném ha nagyon kevés lenne a testem zsírtartalma és jó szálkás legyek és h az izom felett eltünjön a zsír, és nem tudom h h csináljam? :(


2013. jan. 30. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát van itt még félreértés:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Zyzz pedig extrém ektomorf volt és rengeteget koxolt. Sosem leszel olyan naturálban.

2013. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de ahogy tünik el rolam a zsír nem fogok szálkásodni? :O

1.nek ugy szeretném h eltüntetem magamról a zsírt és untána szeretnék izmosodni, vagy ne mjól csinálom? tudom h koxolt, de később madj szeretnék szedni vmi feherjér meg ilyen cuccokat..

2013. jan. 30. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehérjét most is eszel, mivel a húsban, tojásban, túróban, stb-ben is van fehérje.:)

Fehérje tápkieget is használhatsz, mivel az nem kox, az is csak sima élelmiszer és edzés után különösen jól jön.


Ha sok a zsír, akkor szálkásító diéta kell:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát igen :D de a felesleg nem akar eltünni :(

igen gondolkoztam már ezen és jó is lenne csak a pnz miatt van vele gond.. :S a bérlet igy is drága..

jah az kell akk ide :D csak annyi a baj h nem nagyon értem ezeket "napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch). " ehezz még sokat kell h okosodjak meg tanulni.. de letudnád jobban irni h meg értesem , jah igen arról hallotam már h ha több mint 1kg akk izmot is vesztehetek.. de amugy nem vagyok nagy darab vékonyka srác vágyok csak van rajtam zsír meg sok bőr.

jah de az is baj még h a derekam szélesebb mint am mellem V alakra szeretném ha lenne és ehelyet A alakú vagy U .. érted xdd

az étrend amit irtál az jó olvasgatok majd arról a linkről is h okosodjak :)

2013. jan. 30. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még vékonyka vagy, akkor ne törődj egy kis zsírral, hanem tömegelj még sokáig, amíg nem lesz elegendő izom. Majd utána szálkásítasz mert ha most leszálkásítasz, akkor nem fogsz jól kinézni 60 kilósan izom nélkül.


A mennyiségekről: ha vagy pl 70kg, akkor szálkásításnál kell neked 3 x 70= 210g fehérje/nap és 70 x 2= 140g szénhidrát.


Tömegnövelésnél mások az arányok:

2-2,5g x ttkg és 5-6g x ttkg ch!

2013. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát de ez nem kis zsír ez sok.. :S de ne ugy képzeld el h nagyon vékony hanem ugy h vékony lennék de van rajtam felesleg és ugy vastagab vagyok mint ha nem lenne rajtam :D

de am nagyon eltaláltad mert pont 70kg vagyok :D és kb 80 szeretnék 85 szeretnék lenni :D de ez a háj réteg ami van rajtam nem tetszik :|

2013. jan. 30. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!