Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szálkásító diéta nem okoz...

A szálkásító diéta nem okoz koncentrációs zavarokat?

Figyelt kérdés

Mert az alacsony szénhidráttartalmú étrendnél szerintem felléphetnek ilyen zavarok.

Nekem pedig fontos, hogy a munkám során tudjak összpontosítani, hogy fejben ott legyek.

Ez a 1,5-2 g ch/ttkg, amit mindig ajánlotok, ez vajon elég ebből a szempontból?


2013. febr. 1. 00:04
 1/7 JayC ***** válasza:
az alacsony ch valóban megviseli az embert, szellemileg is. egyénfüggő, hogy ki hogy reagál erre, de szerintem 2g/tskg ch-tól nem lesz túl nagy probléma.
2013. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát olyan durva módon azért nem leszel dekoncentrált, de fáradtabb lehetsz és emiatt érezheted úgy, hogy dekoncentrált vagy. Ez tudni kell kezelni. Esetleg serkentő cuccokat iszogathatsz a kritikus pillanatokban, pl kávét vagy más koffein tartalmú italt, mert amúgy sem baj, ha kicsit megpörgeti az anyagcseréd. Persze semmi cukor.
2013. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen az tény felléphetnek.
2013. febr. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, én 50g ch körül szoktam diétában lenni és tudok vele dolgozni, nem érzek koncentrációs zavarokat.
2013. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én egy laborban dolgozok és elég csúnya koncentrációs zavarokat tud okozni... nekem diéta alatt van, ami dupla annyi idő alatt sem megy, minden sokkal lassabb. Ilyenkor nem tudok összeszorozni kétjegyű számokat fejben, vagy nem tudok olyan gyorsan reagálni, elfelejtek átállítani gépeket, vagy rosszul programozok be gépeket... A cukormentes energiaitalok valamennyit segítenek, de hát nem csodaszerek...
2013. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most már 4-5 napja szálkásító diétázom, nem sok ideje, az igaz, de eddig nem érzek egyáltalán változást, ugyanúgy tudok koncentrálni, mint eddig. :)

Vagy csak hosszabbtávon jöhet elő ilyen hatás?

2013. máj. 2. 23:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő, illetve vannak hipochonder típusú emberek is, akiknél ez hatványozottan igaz. Oda se figyelj rá, és akkor észre sem veszed. Én 9. hete diétázom és csak a fizikai erőm esett vissza kissé, más "panaszom" nincs.
2013. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!