Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek aki kondizik, az...

Szerintetek aki kondizik, az verekedésben is jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Barátommal ezen vesztünk össze. Én azt mondtam, hogy aki kondizik, az jobb a bunyóban, mint egy átlag aki csak tv-zik. Ő erre azt mondta, hogy aki kondizik, az izmosodik, de nem lesz jobb bunyós.

Én ezzel nem értek eggyet. Mert ha valaki izmos, kondizik, annak nem olyan nehéz a másiknak elkapni a kezét és lefogni, mert lehet hogy tekchnikában rosszabb, de izomfölénnyel rendelkezik.Mert hiába jó valakinek a technikája, de ha gyenge, akkor egy kézcsavarásnál is rátudnak neki tartani, ha a másik erősebb.

Nektek erről mi a véleményetek???



2013. febr. 3. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A barátodnak igaza van, egy küzdelem sokkal több tényezős, mint az izomerő. Motiváció, állóképesség, kitartás, ügyesség, gyorsaság, fájdalomtűrés, mozgékonyság, technikai tudás, stb. Az izomerő csak egy dolog, és pl ha az ütőerőt nézzük, nem az izom nagysága az egyetlen befolyásoló tényező ott sem.
2013. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A haverodnak van igaza. Attól hogy valaki kondizik, nem biztos, hogy jól bunyózik is.
2013. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor, ha valaki kondizik pl 1-2 évig, annak van látszata. És aztán elkezd boxolni? :)
2013. febr. 3. 17:58
 4/15 anonim ***** válasza:

egyértelmű,hogy a haverod válasza a valós.

pl

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2013. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Verekedni az tud, aki verekedni tanul. Aki csak kondizik, az nem tanul. Esetleg elszántabb lehet, mert magabiztosabb, ami maximum egy hozzá hasonló noob ellen érhet előnyt, de ha olyannal kerül szembe, aki tud verekedni, hátrányban van, ha nem őstehetség.
2013. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 aikiboxer ***** válasza:

"Én azt mondtam, hogy aki kondizik, az jobb a bunyóban, mint egy átlag aki csak tv-zik."


Ebben szerintem igazad van. Ha két amatőr összeverekedik, akik közül az egyik erős mint a bivaly, a másiknak meg csak a TV távirányító kapcsolgató izmai fejlettek, akkor természetesen az erősebbnek több esélye van.

2013. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
Dehát nem is mondtatok ellentéteset, csak mást...
2013. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Értem. És akkor, ha valaki kondizik pl 1-2 évig, annak van látszata. És aztán elkezd boxolni? :)



Természetesen ha valaki kondizik meg boxol, annak nagyobb esélye van egy bunyóban.

2013. febr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 aikiboxer ***** válasza:
... viszont ha valaki azt az 1-2 évet is bokszra szánja (kondi helyett), akkor lehet, hogy még jobban bokszol. :) A kondinak jobbára csak a testtömeg-növelésben van szerepe a bokszban; a vékony, szívós palik óriásikat tudnak ütni. :)
2013. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Igaza van a barátodnak , mert nekem van egy haverom ránézésre egy kissé vékony embert látsz..

Életében nem volt gyúrni..

Aztán egyszer csak kiderült hogy valamilyen országos bajnok boxba :)

2013. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!