Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A 8 KG kettlebellt lehet...

A 8 KG kettlebellt lehet használni bemelegítésre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudok járni kettlebell edzésre (régen jártam), ezért itthon edzek, és azt szeretném megtudni, hogy ha az edzéshez 12-16 kg kettlebelleket használok, akkor, jó-e, ha egy 8 kg-sal végzem a bemelegítést.

Az edzés így négy kőrből állna, az elsőt 8 kg-sal csinálnám,az lenne a bemelegítés, a másik hármat 12-16 kg-os ketllebellel. Egy kör 8-10 percig tartana.

Szerintetek így jó lesz?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 3. 18:44
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ezt neked kéne tudnod, ha jártál ilyen edzésre. Az én véleményem az hogy a bemelegítést kis súlyokkal kell végezni, de én ez előtt is szoktam olyan sima bemelegítést is, tudod, mint pl régen tesiórán, karkörzés, vállkörzés meg minden ilyesmi, aztán jöhet a kis súly. Nem jó ha a nagy súllyal való bemelegítés miatt lesérülsz. Egyik haverom 20 éves csinál súlyzód edzést, kb 3-4-5 kg-mal szokott bemelegíteni.
2013. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, természetesem, végeznék előtte egy kis bemelegítést, de mindig olyan rossz érzés van bennem, hogy vajon elég jól bemelegítettem-e, ezért akarok először egy kört kisebb súllyal végezni. Jobb lenne 4 kg-os kettlebellel végezni ezt a bemelegítő kört, és utána három kört 12-16 kg-sal?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 7. 15:41
 3/4 anonim válasza:

Szerintem bemelegítéshez teljesen jó a 8 kilós kettlebell. A 4 kilós teljesen felesleges, ahova én járok, ott kb csak dísznek van 4 kilós, nem használja senki.

Én is 8 kilóssal szoktam melegíteni, nem csinálok sokat, csak annyit, hogy bemelegedjenek az izmaim.

2013. febr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. febr. 14. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!