Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az izometrik...

Mi a véleményetek az izometrikus edzésről? Tényleg lehet vele izmosodni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2013. febr. 4. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Haha. Épp nemrég oktatott ki néhány nagyon "okos" testépítő, hogy ez hülyeség, lehetetlen. Nem az. Olvastam én is a tesztoszteronos cikket. Ki is próbáltam, és működik. Persze nem mindegy, hogy milyen gyakorlatokat csinálsz. És mennyi ideig. Ahogy a cikkben is írják -sztem ezért gondolja a sok nagyokos,h nem lehet izmot növelni- sokáig kell feszíteni, valahol 30 másodpercet javasolnak. Én felhúztam magam egy vasrúdon, és úgy tartottam magam 30 másodpercig, aztán leengedtem magam, és 2x megismételtem. Határozottan izmosodtam tőle. Nincs ebben semmi csoda, izomfeszítés történik, és mivel felhúzod magad, és úgy tartod magad, a kellő terhelés is megvan. A kulcs a izomfeszülési idő. Nyilván ha 5 másodpercig feszítesz csak, az nem elegendő a hipertrófia eléréséhez. De óvatosan az ilyen nehéz izometrikus gyakorlatokkal, én abbahagytam, mert fájt utána mindenem, mivel nagyon megemelik a vérnyomást. Szívproblémákkal küzdőknek és magas vérnyomású embereknek ha jól tudom, tiltva vannak. De most megnézem a 3. cikket is, ott pontosan le is írják, hogy akkor ér sokat, ha minden helyzetben megcsinálod. Pl. Ha felhúzod magad, akkor félig felhúzott állapotban is tartod egy ideig, és teljesen felhúzva is a gyakorlat csúcsán.
2013. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!