Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés és izometrikus...

Fegyencedzés és izometrikus edzés vegyítve?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy egy normális Fegyencedzéses nap után ( fekvőtámasz és lábemelés 2x-es sorozatokban ) 10x20 másodperces izometrikus gyakorlatot is tennék bele.


Sok lenne, vagy pont jó? Vagyis lenne haszna, ha 20 másodpercig csinálnám? Valahol azt olvastam, hogy max. 6-10 másodpercig csináljuk, de egy másik oldalon meg 20 másodperc volt a javallott.


2011. okt. 31. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugodtan csinálhatod a kettőt együtt.

Más területre koncentrál a két módszer: A fegyencedzés inkább a kondizáshoz hasonlít, az izometrikus edzés pedig az izomrostjaidat erősíti direktben. Ez azt jelenti hogy nem fogsz tőle több súlyt felszedni, nem leszel látványosan izmos se tőle, de a rajtad lévő izom sokkal erősebb lesz.

Persze ehhez sok idő kell, ahogy mindenhez az életben. Nincsenek kiskapuk, csak a tiszta szenvedés. Szerintem amiket olvastál időintervallumok hasra-ütés alapján keletkeztek mert én sosem számoltam az időt amikor ilyesmit csináltam sokkal inkább az érzésre figyeltem. Amit pedig érezned kell az az, hogy forró az izom belűről és mindjárt leszakad :)

2011. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!