Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Össze törték az álmomat!...

Össze törték az álmomat! Hogyan állhatnék talpra ebből?

Figyelt kérdés

Művészeti szakközépiskolába jártam 5 évig,ahol táncoltam. Balett, modern tánc, stb..( Előtte meg 3 évig balettoztam).

A középiskolában volt egy tanár,aki tejesen megnyomorított!

Állandóan azt mondta,hogy rossz táncos vagyok, nem oda való vagyok,az órán mindenki előtt megalázott...Teljesen megutáltam miatta a táncot, ma már nem is foglalkozom vele.

Ez a tanár egyenesen tönkre tette az önbizalmamat! Mitévő legyek?



2013. febr. 5. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keress meg egy olyan szaktekintélyt, aki egyébként oktatással is foglalkozik, és elfogadod a véleményét. Kérd meg, mondjon véleményt a tudásodról, és hogy szerinte van-e értelme továbbra is táncolnod, szerinte mennyire vagy tehetséges, stb. stb.

Ha ő is kb. ugyanazt mondja, amit a középiskolai tanár, akkor el kell fogadnod. Ez még nem jelenti azt, hogy saját örömödre ne folytathatnád ugyanúgy tovább is.

Ha más véleményt mond, mint a tanárod, máris helyrepofozhatod a saját önbizalmadat.

2013. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ne add fel. Menj másik tanárhoz, kérd ki a véleményét, de egy ember miatt nem szabad abbahagyni. Főleg ha később ezzel szeretnél foglalkozni. Művészetibe jártál, akkor biztos hogy jól táncolsz.
2013. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia!ne hagyd magad!engem elküldtek egy tánccsapatból még gyerekként,hogy nem tudok táncolni és fellépésre sem mehetek.Most pedig megnyitottam a tánciskolám :) ne hagyd hogy valaki megutáltasson veled egy olyan dolgot amitől szebb nincs.Kitartás,edzés,fejlődés!Ezt tartsd szem előtt :)
2013. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tánc mellett ne hanyagold azért a magyar nyelv művelését sem:)
2013. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, én is tudom,hogy ejtettem pár helyesírási hibát, bocsánat :S :)

2013. febr. 5. 10:30
 6/11 Mirk ***** válasza:

A balett sajnos pont az a műfaj amelyben 100 táncosból csak 1-2 lehet profi. Tudom, mert a nővérem balettozik. Óvodás kora óta járt balettórákra, majd a táncművészeti főiskolán tanult tizenéves kora óta. Az osztálytársai sorra hullottak ki minden évben, egyszerűen olyan embert próbálóak a követelmények, az állandó fizikai terhelés és nem utolsó sorban a tehetség, technikai tudás. Neki sikerült. Most 26 évesen az USA-ban él már évek óta, egy híres balett társulatban táncol, órákat ad stb.

Tehát, ha a tanárod kifejezetten a balettra gondolt, lehet benne valami. Modern tánchoz, társastánchoz már könnyeb nekikezdeni, akár felnőttként is elkezdheti az ember és szép eredményeket érhet el.

Egyébként pedig nem értem, hogy miért pont egyetlen tanár véleménye a mérvadó számodra, nem hiszem el, hogy a tánccal töltött éveid alatt nem akadt senki aki melletted állt, biztatott és biztosított, hogy jól csinálod. Család? Barátok? Oktatók?

2013. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mégis kicsoda a tanár, hogy ilyet művel? 5 év művészeti után senki ne mondja nekem, hogy nem jó táncos az illető. A tisztelt tanerő egy popsibuksi. Ne törődj vele. Keress mást, fejlődj, és légy sikeres. Hajrá!
2013. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a "tanár" egy gerinctelen bunkó is volt! Kibeszélte a kollégáit, a diákjait szidta nekünk. Volt pár kis kedvence, akiket imádott,a többieket meg bántotta. Engem meg különösen. Volt olyan, hogy eltörtem a lábamat azzal ugye kaptam fekvőgipszet, amikor meg tudtam mentem órára és amit tudtam csináltam, de ez a pasas oda állított a táncterem közepére, hogy mutassam meg neki az elmúlt órai anyagokat,koreográfiát mert volt időm megtanulni amikor "félig" voltam csak felmentve. Akkor már a szüleim is bementek, hogy mit képzel magáról,a tanári kar is számon kérte. Egy ideig hatott rá ez a dolog, de utána folytatta a szemétségeit. Más tanárok rendesebbek voltak és elnézőbbek szerencsére.
2013. febr. 5. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:

ha lenézed és méltatlannak tartod,akkor mit érdekel a véleménye és miért nem állsz ki magadért?

csináld ki-

viszketőpor a ruháiba,hashajtó a vizébe,szúrd ki a kerekét,mindenki előtt visszavágsz és üvöltesz vele,végtelen a lehetőségek sora,te meg tűrsz és hallgatsz,mint egy kuka.

ilyen szempontból valóban nem vagy életképes és igaza van a majom tanárodnak.

2013. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A bosszú nem mindig célravezető és nagyon vissza tud ütni. Bár tény, hogy van, aki megérdemelné. Ha jól értem ez viszont a múlt, nem tanít már az illető tánctanár, ugye?

Tehát most már mindenen túlvagy, de belesavanyodtál a táncba miatta, magad alatt vagy és kérded, mi legyen?


Lépj tovább! Keress új élményeket, újabb inspirációt, újabb hatásokat! Nézz meg előadásokat, kóstolj bele más táncokba, tudatosan keress kisebb sikerélményeket, táncolj lelkes, segítőkész emberekkel, töltődj fel!

Ha visszajön a szikra, akkor tudni fogod, mi következik!

2013. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!