Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Judo taktikák használata?

Judo taktikák használata?

Figyelt kérdés
Már kb 4. éve Judozom, narancssárga öves kadett vagyok 55 kilóban. Szombaton lesz a vajdasági verseny, ami számomra fontos. Aki követi az eseményeket, az nyilván valóan tudja, hogy nemrég megváltoztatták a szabályokat, és mostantól pörgősebb lesz a küzdelem. A kérdésem az lenne, hogy mivel én nehezen szokok el a régi betiltott technikáktól, ezért újakra kell cserélnem, milyen taktikákat alkalmazzak legtöbbször? Természetesen nem szeretném, ha kiismerne az ellenfelem, hiszen ez egyenlő a bukással. Nekem nem tudom miért, de a bal gardból való technikák jobban működnek, hiába vagyok jobb kezes. A lábaimat remekül tudom használni, és szeretek kontrázni is, sok helyzetben használok egy dobásra több technikát, csak az a bajom, hogy én csupán a lábaimra támaszkodhatom. A kézzel való technikák sosem mentek, maximum partnerharcban (ami lent van a földön), szóval a kérdésem valójában az lenne, hogy melyik technikákat alkalmazzam legtöbbször, amiket el tud végezni egy narancssárga öves is? Természetesen tudok már több dobást zöldre és kékre is, de azzal még nem próbálkoznék. Többnyire tapasztaltabbaktól várnám a választ! Előre is köszönöm!
2013. febr. 5. 19:34
 1/1 anonim válasza:

uchi mata nagyon jó technika..kontrából mi nemrég a osoto-gati o-uchi garit tanultuk, az is jó

amugy karmunka nélkül nem sokra mész, nagyon fontos!!

2013. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!