Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen módon a legjobb futni?

TOXIC. kérdése:

Milyen módon a legjobb futni?

Figyelt kérdés

2 hete futok futópadon rendszeresen. Egy sebességgel elejétől a végéig (most 7.8, kezdetben még kevesebb volt), 40 percig. Fogyni szeretnék, már fogytam is. Jobb lenne valami változatos sebességgel futni? Ha igen, akkor hogyan, mennyi ideig, milyen sebességekkel?

Egyébként furának tartom, hogy a felsőtestemből fogytam könnyebben már, a lábaimon még nem látszik.

17/F 90kg



2013. febr. 8. 15:25
 1/8 anonim válasza:
ahhoz,hogy fogyni tudj az evésre is oda kell figyelni.lehet,hogy éb értettem félre,csak itt nem említetted hogy odafigylesz arra is.ha igen akkor nem szóltam.de am nem tudom.
2013. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Fogyás kizárólag az evéseden múlik, a lassú futásnak funkcionális értelme nincs.. zsírt ülés, állás, fekvés közben is égetsz, ehhez nem kell futni. Ha már edzel, az átmozgathatná az egész tested, ha futsz akkor sprintelhetnél is, erre ugyan a gépek ritkán alkalmasak.
2013. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja igen azt lehagytam. persze, van étrendem, odafigyelek rá
2013. febr. 9. 01:11
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Akkor menni fog a fogyás. De azon gondolkozz el, hogy a testedre egész napos suliban ülés után mire lehet szüksége:

további laza mozgásra, mint a kocogás (ez még súlyfelesleg nélkül is komoly terhelés a térdnek) vagy egy intenzív edzésre ami bizonyos okoknál fogva rögtön térdkímélőbb, és végre felpörgeti az egész testedet?


Tehát jobb lenne futni (vagy 90 kilósan bicajon tekerni):

- rövid sprinteket

- nem többet mint 5-10 perces edzéseket + bemelegítés, de a gyors részeket valóban meghúzni. Tehát igazából változatos sebességgel jobb futni, igen. Mindent leírtam?

2013. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 manor ***** válasza:
32%

TaplalkozasHarcmuves:

te futottál már életedben valaha rendszeresen? vagy könyvből tanultad ezeket az okosságokat, amiket a futással kapcsolatos kérdéseknél előadsz?

2013. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Hajaj, de még mennyit!
2013. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van TaplalkozasHarcmuvesnek.Én mióta rövid távokat futok azóta nem fáj a térdem,sípcsontom stb. és hamarabb fel is pörgök.Nem úgy mint egy mosott sz*r az egészet lefutom egy laza tempóban.De az edzést nem úgy kell elképzelni,hogy 10perc alatt megvan.pl.5-10perc intenzív futás, 5-10perc ugrálókötél és ezt váltogatni.De ez csak egy példa :) csak a képzelőerőd szabhat határokat.
2013. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Helló!

Szerintem is az étkezés a legfontosabb. Én minden áldott nap futok, sokat! 'De! Futni soha nem szabad fogyókúrás céllal. vannak futótársaim, akik igen-igen tetemes súlyfölösleget cipelnek, mégis futnak. Igaza van Tápl. Harcművésznek, hisz a szénhidrátot zöldségekből is be lehet vinni, a húsok is jók, de valóban, ha futsz, az legyen intervallumos. Amit én csinálok, az inkább egy megszokás, de 8-12 km-t nyomok naponta. A végén pörgetem meg, de csak azért, hogy hamarabb érjen véget az edzésem.

Fuss inkább a szabadban. Sokkal élvezetesebb, szerintem, arról nem is beszélve, hogy a futópad "elveszi" az "igazi" futás értékét, mégpedig a függőleges irányú elrugaszkodást.

70% étrend, 30 % sport.

Kívánok kellemes étkezéseket és még élvezetesebb edzéseket!

Üdv.: Rea

2013. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!