Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy éves aktív kondizás után...

Egy éves aktív kondizás után szünetet kellett tartanom,5 hónapot. Ha visszamegyek a kondiba mennyi idő után leszek újra formában?

Figyelt kérdés
Volt egy éves aktív kondis időszakom, 70 kg-ról sikerült 64kg-re (a végén 2 hónapos diétával) letornáznom magam. Aztán az élet olyan helyzetbe hozott, h sok mindenről le kellett mondanom, többek között az edzésről is. 5 hónapot hagytam ki, és visszaszökött a súlyom 69-re. Ha újra elkezdek sportolni, mennyi idő múlva áll vissza a kondícióm és a kilószámom a régire? Köszönöm a válsazokat előre is.:) 18/L

2013. febr. 10. 22:30
 1/6 anonim válasza:

Már egyszer sikerült lefogynod, ezért sikerülni fog másodszor is.

Ha ugyan úgy edzel, és diétázol, akkor szerintem nagyon maximum 2-3 hónap múlva visszaállhatsz.

2013. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Osynho ***** válasza:
Kaja, genetika, pillanatnyi állapot, edzésintenzitás függvénye. tehát nem lehet válaszolni rá. :)
2013. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Heti 0,5-1 kg fogyás a normális és egészséges ütem. Tehát, ha van szálkásító diétád és edzel rendesen, akkor elég gyorsan eléred a célod.
2013. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a 2-3 hónap megnyugtató.:D Mondjuk a genetikás dolog is telesen igaz..várok még válaszokat, és saját tapasztalatokat is.:)
2013. febr. 10. 22:37
 5/6 aikiboxer ***** válasza:
Saját tapasztalat: 5 hónap alatt -20 kg, izomvesztéssel. (92->72). Utána egy műtét miatt abbahagytam az edzést, majd az addigi diétát, és felhíztam 86 kg-ra. Második kör: 4 hónap alatt -10 kg izomvesztés nélkül. Sokkal jobb érzés így! A tanulság: nem csak kilókból áll az ember! A súlyod csak egy paraméter. Ha csak nem vagy küzdősportoló, akinek verseny előtt mérlegelnie kell, ne kilókra utazz, hanem formára. Állj be egy rendes étrendre, kezdj el nagyon keményen edzeni, és formáld magad. Kit érdekel, mit mutat a mérleg, ez csak egy szám, nem igaz? Hogy mit látsz a tükörben, az a lényeg!
2013. febr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is cm-eket mértem csak sokáig, a kihagyás miatt tűnt fel a kg szám. Efölött sajnos már nem lehet elsiklani.:P
2013. febr. 11. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!