Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Whey C6 protein por hamar elfogy?

Whey C6 protein por hamar elfogy?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy tömegnövelés esetén edzés után 2 kanál protein és egy kanál dextróz kell, plussz tömegnövelő étrend általában.


Azt hittem, ezzel akkor már meg is vagyunk, ahogy olvasgatom a fórumot, tudom mikor kell, mit használni.


Viszont egy whey c-6 oldalra kattintva látom, hogy kiirja, hogy edzésnapokon ébredés után, edzés előtt egy órával, 30 perc edzs után és még pihenőnapokon is kell venni ébredés után és napközben (ezt nem értem, hogy napközben [napközben mikor?])


Akkor ez a 13700 ft-os kb 2 kg-os cucc elég hamar elfogy, ez meddig tart ki, elég sokszor kell majd ezt venni, mert gyorsan elfogy. Jól látom?

Am 76 kg vagyok.



2013. febr. 11. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik proteint lehet bármikor használni, ez nem a C6 sajátossága.

Edzés után menjen gyors ch-val és reggel zabpehellyel. A többi fehérjebevitel mehet húsból, tojásból és este utolsó kajaként túróból.

2013. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Edzés után menjen gyors ch-val és reggel zabpehellyel. A többi fehérjebevitel mehet húsból, tojásból és este utolsó kajaként túróból.


Ok, tehát csak edzés utén és reggel vegyem be. Akkor ami le van írva lennt, azt kihagyhatom és tolhatom úgy, ahogy te írtad, hogy 2x ( reggel és edzés után) veszem be?


edzésnapokon ébredés után, edzés előtt egy órával, 30 perc edzs után és még pihenőnapokon is kell venni ébredés után és napközben (ezt nem értem, hogy napközben [napközben mikor?])

2013. febr. 11. 21:45
 3/9 Osynho ***** válasza:
Tökmindegy, ez kaja. Edzés után lényeges, mert gyorsan megemészted. Meg amúgy is a teljes táplálkozásod a lényeg.
2013. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van. Edzés után a leglényegesebb, azon kívül bármikor használhatod, ahogy,az étrendedben kijön a fehérjemennyiség.

Napi 2g x testtömegkg fehérje legyen meg. Ha ez szilárd kajából van meg akkor is jó, de edzés után nagy előnye van egy gyors felszívódású protein+ dextróz turmixnak.

2013. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugy ez a kérdés, most csak szimplán vicc kategória?!?! Eddig milyen proteint ittál? És kb. két napponta 1 shakert? Mert akkor természetesen 1 doboz fél évig elegendő!!!


Elég szomorú, hogy senki nem világosított még fel arról, hogy a nap mely időpontjaiban mit érdemes használni a szilárd étkezésed mellett tápkeig esetében.


Bármely 2250g körüli dizájner protein kb. 1 hónapra elegendő. Ez nem a WHey C6-ra érvényes, hanem bármely proteinre.

2013. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor itt az ideje világosíts fel, írj mindent, amit tudsz a témában. Én elolvasom szívesen , hajrá!


(erre kiváncsi leszek)

2013. febr. 12. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Leírtuk: tejsavóproteint leginkább edzés után kellene fogyasztani, mert ilyenkor kell gyors fehérje, hogy minél hamarabb töltsd vissza az izmokat tápanyaggal. Ugyanilyen okból reggel is jól jöhet, hiszen éjszaka után is gyors feltöltés kell. Napközben viszont nem muszáj, mert nem előnyösebb, mint a szilárd kaja, akkor menjen csirke, tojás, stb. Este pedig túró. De ez nem azt jelenti, hogy nem használhatod bármikor, hanem azt, hogy nem fontos máskor használni. Nincs ilyen előírás, hogy ezt a tejsavóprotein napi 3-4-szer, a többit meg csak kétszer. Ez is csak kaja, a szilárd étkezésedet egészíted ki vele. Nem csodaszer, nem varázspor, csak úgy tekints rá, mint egy gyors fehérjeforrásra.
2013. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem csodaszer, nem varázspor, de fejlődéshez ez is kell.
2013. febr. 12. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ne értékeld túl.:)
2013. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!