Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mièrt nem tudom rendese...

Mièrt nem tudom rendesen kigyurni a mellizmomat?

Figyelt kérdés
20 èves vagyok, 3 ève rendszeresen gyurok, mindennel megvagyok elègedve 100%-an, kivève a mellizommal. Egyszeruen semmi formàja nincs, pedig èrzem hogy erosodot, 70 kg-am gyurok fekve, gèpeken 60 kg-am szèriàzok 10x5 hetente. Kondi utàn van is valami formàja, de utàna egybol "visszalapul"... màsnap èrzem az izomlàzat, de formàban semmi. Rendesen kajàlok, a personal trainerek ès a bodybuilder.hu tanàcsait kovetem. 180cm ès 78 kg-vagyok. Valakinek van valami tanàcsa?

#gyuràs
2013. febr. 15. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Több dolog szokott lenni:

1. Lehet, hogy nincs gond a mellizmokkal sem, csak ott mindenki többet vár és a nagyokhoz viszonyítja magát. És ha tennél fel képet, kiderülne, hogy teljesen arányos.

2. Még sincs rendben a kaja

3. Az edzéssel van gond. Hetente egyszer dolgoztasd meg keményen 3-4 gyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal és sorozatonként 8-10 ismétléssel. Minden héten variálj valamit: gyakorlatok sorrendjét, egykezes-kétkezes súlyok használatát, más gyakorlatok, stb..

4. Ilyen a genetikád. Majdnem mindenkinél van kevésbé fejlődő izomcsoport.

2013. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a vàlaszt, gyorsan csak annyit:


1. persze benne van hogy mindenki a "nagyokhoz" hasonlitja magàt, de nekem egy alap formàs mellizom is megfelelne, viszont abszolut nincs semmi, lent teljesen nulla, alig lehet làtni a vàltozàsokat mint amikor elkezdtem 17 èvesen a kondit

2. szerintem a kajàval nincs semmi baj, variàlom is, fehèr hus - hal - turo ès rizs is. Van amikor hasznàlok proteint is (fehèrje potlot) de nem rendszeresen

3. èn ugy szoktam dolgozni hogy fekvenyomàs, ès utàna kèt gèp, de màr az elso gèp utàn èrzem hogy "be van robbanva" a mellizmom, utàna làtom is hogy viszonylag formàs (s ilyenkor bepirosodik a test) de utàna minden visszaàl.

4. Amennyiben a genetika lenne a gond, mit lehet csinàlni?

2013. febr. 15. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben genetika, akkor sem tudsz többet tenni: folytatod tovább változatos edzéssel (minél több mindent variálj) belőtt étrenddel, megfelelő regenerálódási idővel.
2013. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem látom, hogyan csinálod a gyakorlatokat. Azonban azt látatlanba megmondom, hogy a fekvenyomástól (rúddal) semmi formája nem lesz a mellednek, mert ennél a gyakorlatnál sem a teljes nyúlás, sem a teljes összehúzódás nem valósul meg. Kb. a mellizom mozgástartományának 60-80%-ban dolgozik az izom, de sosem teljesen. Valószínűleg a gépen végzett mellgyakorlatod is hasonlóan korlátolt mozgás, ezért marad el a forma.

A mellizomnak számos eredési pontja van, 2 feje és 3 része. 1-1 gyakorlattal képtelenség leedzeni normálisan, valószínűleg ezért nem látod az általad várt anatómiai formát. Mellet szerintem 4-5 gyakorlat alatt nem lehet elégségesen leedzeni, mert nem egy egyszerű izom, mint a bicepsz. A mellizom legyező alakú, számos részre oszlik, más funkciókkal.

2013. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

itt egy egy ideális mell program, ami mellet garantált a forma:


1. tolódzkodás szélesre tárt karokkal, szabadtetssúllyal később súllyal

2. kézisúlyzós fekvenyomás negatív padon

3. egyenes pados kézisúlyzós nyomás szélesre tárt karokkal, összetolással

4. ferdepados kézisúlyzós nyomás szűk kartartással

5. keresztcsigás összetolások: felsőcsigáról ágyékhoz, felsőcsigáról hashoz, felsőcsigáról áll alá, alsócsigáról áll alá

6. áthúzás - előreemelés szuperszett (ez utóbbi a mellizom felső részére, majd meglátod milyen brutális)


edzésidő: 50 perc.

2013. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsemike válasza:

Szia en 17 vavyok en 3 honapja kezdtem el gyurni .

Most leszek 18 es en is kerek szep mellizmokat akkarok mert 18 evesen amikor van a szuli napom ki akkarom edzeni rendes h ne nyuljon meg an yira a tettko ...

Es en aszt olvastam a tulsagossan tul eroltetted magad (izomilag xD ) akk visza fejlodik es az pont a pirosodik a teste nekem is ez volt de amiotta visz fogtam magam akk nagyon szepen fenlodik ;) szoval magyarul ne edzd tul magad ... !! Nekem be vallt ... nekem apám az edző es a Tó Dánielnek is nezz utana googlen ;) szeririntwm komoly ....

2015. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsemike válasza:
Tóth Dániel itt a link [link]
2015. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!