Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzettség? Ha igen, mi...

Túledzettség? Ha igen, mi utána a helyes út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most már jó ideje szenvedek különböző problémákkal.

Az egyik az, hogy az edzés iránti lelkesedésem már legalább 1 éve nincs meg, utálattal megyek le, tudom, hogy csak egy szenvedés lesz az egész. Az edzések alatt - ha nem is minden alkalommal, de brutálisan megizzadok, pedig ahol én edzek ott nincs valami meleg..

Kb. 1 éve nem fejlődök már szinte semennyit, az utóbbi időben fél év alatt háromszor voltam beteg, előtte 1,5 évig viszont egyáltalán nem. Alvászavaraim is vannak, igaz már több, mint 2 éve, de ez is hullámzó volt, pont úgy, ahogy a többi panaszom is, ezért nemigen foglalkoztam vele. Mostanában viszont már elegem lett abból, hogy amennyiben véletlenül kialszom magam rendesen, akkor is dög fáradt vagyok és egész nap csak lézengek, döglődöm. Az említett panaszokból nekem eléggé úgy tűnik, hogy bizony ez túledzettség lesz, de mivel nem értek hozzá, így nem merem bátran kijelenteni. Hogy ez mitől fordulhatott elő az némileg kérdés, hiszen heti 3 alkalommal járok edzeni, túl sok gyakorlatot nem végzek és mindig hagytam elég időt a regenerálódáshoz. 1 nap mindig kimarad az edzések között. CH bevitelem elég alacsony (3-3,5g/tskg), azért ennyi csak, mert korábban is egy dagadt disznó voltam, és hajlamos vagyok a hízásra, ezért nem mertem többet bevinni, mert már 3g is meglátszott rajtam, no meg nyilván nem élversenyző szeretnék lenni, csak normális testalkatot szeretnék...

Szerintetek mit kellene most tenni? Mit variáljak a kaján és mire figyeljek oda, és mennyit kellene pihennem? Pihenés ideje alatt csökkentsem le a kaját, vagy inkább ne?


ui.: tudom, nem kellett volna azért 1 évet (ha nem többet) várni, jogos ha valaki azt mondja, hogy egy idióta vagyok, de most már ez van... :D


Minden választ köszönök előre is!


2013. febr. 16. 14:50
 1/3 Osynho ***** válasza:

Szerintem pihenj 1-2 hetet. Aztán vagy válts konditermet, vagy edzéstervet. Keress egy állat edzőpartnert, aki a sz@rt is kihajtja belőled, hogy a motiváció is rendben legyen. :D

Izzadni meg én is izzadok, ez alkat kérdése, na meg az edzésintenzitástól is függ.

2013. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én a helyedben kihagynék 2 hetet és átlag emberként tölteném a mindennapokat, eljárnék más sportokat is kipróbálni, szórakozni, kikapcsolódni, kaját is normális kajákat fogyasztanék.


Nekem még ilyen problémám nem volt 6 év alatt már ha 1 hetet nem voltam a teremben minden bajom volt nem találtam a helyem alig vártam hogy súlyt egyek a kezembe.

2013. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, legyen pár hét pihenő és válts időszakonként edzéstervet.
2013. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!