Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék le nyárig...

Hogy fogyhatnék le nyárig 10-15 kg-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos, 15 éves fiú vagyok. Sajnos az évek során elhíztam, 167 cm magas vagyok, és nagyon-nagyon szégyellem, de 84 kg. Nyárig le szeretnék adni úgy 15 kg-ot. Mozgásból az jó lenne, hogy heti 3x súlyzós edzés, 2x 2 óra úszás, és 1szer egy héten futás? Kajákból mit ehetnék? Mivel iskolás vagyok, tízóraira mit vigyek enni? Jelenleg azt csinálom, hogy már kb 2.hete csak szénsavmentes ásványvizet iszok, és kerülöm a disznóhúst és a tésztákat, édességet, chipseket, sütiket. Reggelire általában müzlit eszem. Iskolába 2 barna,szezámmagos zsemlét viszek, amiben nincs vaj, csak 2 szelet selyemsonka, és paprika. Igyekszem gyümölcsöket, zöldségeket enni, minél többet. Tudnátok adni hasznos tanácsokat, hogy mit csinálhatnék még, hogy lehetne eredményesebb a diéta? Vettem az edzések mellé egy L-Carnitin + Chrome italt, hogy jobban égessem a zsírt.


Tehát : EDZÉS : Hétfő:Súlyzós, Kedd:Úszás, Szerda:Súlyzós, Csütörtök:Úszás, Péntek,Szombat:Pihenő nap, Vasárnap:Futás. Ez így jó lenne?



2013. febr. 19. 17:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy mellette napi 2 liter szénsavmentes ásványvizet iszok.
2013. febr. 19. 17:43
 2/18 YourDestiny ***** válasza:

Amit tanácsolni tudok, hogy egyél sok fehérjét, hogy a szervezeted a zsírból építsen le, és az izomzatból csak minimálisan. Továbbá heti 1 kilónál ne akarj és ne is fogyj többet, mert megintcsak az izmaid látják kárát.


Jó fehérjeforrások például a hús (száraz húsokat egyél), tojás, hal. Estére javaslom a sovány túrót (0,5 százalékos). Én light joghurttal szoktam enni, magában nem túl jó. Egyél sok zöldséget, viszont a gyümölcsöket ne túlzottan erőltesd.

2013. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a súlyzós edzések helyett csinálhatnál valami intenzívebb mozgást. Tehát ezt úgy értem,hogy pl menj le valami küzdősport edzésre. Ott tuti az összes izmod átmozgatják, tehát fogsz erősödni is, ugyanakkor ha odafigyelsz a kajálásra, elkerülhetetlen,hogy fogyj.

Egyik ismerősöm, 14 éves leányzó kb 170 magas és olyan 80 kg körül/fölött volt,mikor elkezdett edzeni. Heti 3x1,5 óra elég volt arra,hogy olyan 2,5-3 hónap alatt jó 7 kilót lefogyjon. Amellett,hogy fogyott, érezhetően erősödött is folyamatosan.

(az más kérdés,hogy most épp visszajött neki valamennyi,mert nem figyel kajára..)

Ha nem is küzdősport,de valami olyan mozgás kellene, ami dinamikus és teljesen átmozgat.

A kajára nem nagyon tudok mit mondani,nem igazán kellett még ilyennel foglalkoznom,szerencsém van és kb bármit ehetek,nem igazán látszik meg...de azzal amit leírtál szerintem rosszat nem teszel..

2013. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A súlyzót meg lehet kiegészítésnek otthon,ha épp nincs dolgod és van kedved edzeni :)

(előző voltam )

2013. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ütemben elkezdtél edzeni arra azért számíts, hogy a felépített izom nehezebb, mint a zsír csaknem 30%-al, tehát, ha látszólag jobban is nézel ki, kilókban nem biztos, hogy annyira mutatkozni fog. Ez a program szerintem jó, kitartást hozzá és ehetsz még mellé sok fehérét, (grillezett csirkemell túró stb.)

Sok sikert!

2013. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

2#

Azt megkérdezhetem,hogy a gyümölcsöt miért nem ajánlod?

Ne értsd félre nem akarok kötekedni,csak kíváncsi vagyok,hogy milyen a hatása,ami miatt nem előnyös :)

2013. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
sosem értem meg, ezeket a 170 magas 80 kilós gyerekeket mit szégyellenek? egy pasi legyen nagydarab és erős... én 175 vagyok 95kg és nincs rajtam valami sok háj... szerintem inkább kezdj el edzeni, konditeremben, vagy saját súllyal, vagy ahogy mondták, járj egyesületbe sportolni, és majd kialakul az alakod is szépen lassan... de nem értem miért akarnak mostanában a kisfiúk 60 kg-s kákabelűek lenni?
2013. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7#


Egy 15 éves "gyereknek" ez a súly egyáltalán nem egészséges,sőt...tehát jól teszi,hogy változtatni akar rajta!Most még nem olyan nehéz!

Amint láthatod,nem csak diétával, a mozgást hangsúlyozza!

2013. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! :)

A küzdősporton énis gondolkodtam, kedvem is lenne hozzá! Csak van bennem egy félelem hogy kinevetnének ott...

Utolsó, ne értsd félre, nem vékony akarok lenni, izmos akarok lenni, de ahhoz hogy szép formás izmaim legyenek, ahhoz előbb a zsírt le kell adnom.

2013. febr. 19. 18:16
 10/18 anonim ***** válasza:

Ne félj és ne foglalkozz vele,hogy ki mit gondolhat.. lehet,hogy csak te hiszed azt,hogy kinevetnének..

Eddig nálunk sem volt senki gúnyolódás tárgya a testalkata miatt, főleg mert ha már próbálkozik,akkor az pozitív dolog!

Ha valakit kiröhögünk,akkor az max a nagy pofája miatt van...:)

2013. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!