Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Éles szúró fájdalom a gerincem...

Éles szúró fájdalom a gerincemben fegyencedzés közben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fegyencedzés 1. 194.oldalon lévő térdemelés fekvésben (2.lépés)-t csináltam pár perccel ezelőtt, és élesen nyilaló szúró érzést éreztem a gerincemben kb derekamtól felfelé 10-15centivel.

Mitől lehet ez?

Annyira erős fájdalom, hogy a levegőt venni is elfelejtek tőle. Még percekig érzem utána a helyét.

Ma délelőtt is végig csináltam az edzéstervemet, akkor nem volt ilyen gondom, de van, hogy bordásfalon való lábemelés közben is előjön, kb 3-4 emelés után, egyből.

Híd első lépését is csinálom, akkor nem csinálja, viszont ha megpróbálom a falnál a 7.lépésből a lefelé lépdelést akkor is ez történik általában.



2013. febr. 20. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon gyenge az alsó hátizmod és a gerincfeszítő izomzatod.

a híd első lépését csinálhatod minden nap és a hashoz is illeszd be.

egy sorozat térdemelés és pihenő nélkül csípőemelés.

a gerinctornának is nézz utána és illeszd be az edzéstervedbe.

hasonló gyakorlatokból áll,mint a fegyenc has-híd fejezete,de több benne az alsó hát gyakorlat,mint a kobra tartás,homorítás stb.

2013. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hozzátartozik a dologhoz, hogy erőteljes lúdtalpam van és a cipőim is mind féloldalra kopnak (nagyon is) és szerintem a kettő összefüggésben van egymással.

Erről mi a véleményed?


jelentős gerincferdülésről nincs tudomásom.

2013. febr. 20. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

szerezz bele ortopédiai betétet,ez a véleményem.

a gerinctornát meg nem csak gerincferdülések csinálják,hanem az olyanok inkább,mint te.

a fene sem említett itt gerincferdülést.

akiknek olyan gyenge a gerinc körüli izomzata,mint neked ők is azt csinálják.

2013. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van betétem több féle is.

Igazából eleinte segített, de már vagy egy éve mintha ott sem lenne.

A gerincferdülést azért említettem, mert úgy tudom, hogy akinek jelentős, annál elő szokott fordulni, hogy a kiálló csigolya becsíp egy idegköteget. Csak tudomásom szerint ez vezethet gerincsérvhez is.(persze lehet rosszul tájékozódtam.)


Egyébként nyár kezdete óta szertornával is foglalkozom kezdő szinten, így kicsit meglep, hogy ennyire gyenge lenne a gerinctartó izmom, pláne, hogy a hátizmom meg kifejezetten jól reagál mindenre és gyorsan fejlődik, azt hiszem. Mindenesetre megnézni nem tudom, hogy mi a helyzet, úgyhogy megfogadom a tanácsodat és gerinctornát is beütemezek magamnak.


Köszönöm a segítséget!

2013. febr. 20. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!