Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportot vagy harcművészet...

Küzdősportot vagy harcművészetet el lehet kezdeni gerincferdüléssel és úgy, hogy rövidlátó vagyok és szemüveg nélkül alig látok?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

a gerinc körüli izomzat a test legfontosabb izomcsoportjainak egyike.

ha ferde a gerinced,akkor terhelés alatt fokozattan préseled a porckorongokat,ami később problémához vezet.

ezért neked a gerincedzésre kiemelten kell figyelned.

gerinctorna,kettlebell edzés.

a küzdősport edzéseken nagyon kemény az állóképességi igénybevétel,ezért oda nem jó a gyenge gerinc,és lényegesen több a sparring,ami nem feltétlen tesz jót egy sérülékenyebb szemnek.

bizonyos dioptria felett ezért versenyre sem lehet menni.

szóval olyat válasz,amiben nem ütnek fejre.

harcművészetből meg múltkor volt a tévében egy vak ájkidós,haverom kerekesszékes vívó,uh lehetetlen nincs.

2013. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az állapotodtól.

Majorosi István birkózó például nyaki gerincsérvvel nyert olimpiát, birkózásban meg éri közvetlen terhelés a nyakat.

Ezzel csak arra utaltam, hogy nincs minden veszve.


De nem vagyok szakember...

2013. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vingcsunt neked találták ki...
2013. febr. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is gerincferdülésem van, és az én gyógytornászom azt mondta, hogy finoman (fokozatosan terhelhetem). Az a célom, hogy állásból le tudjak menni hídba, és tudom, hogy meg fogom tudni csinálni. Én se vok szakértő, kérdezz meg inkább valakit, aki ért hozzá, de ha gerincferdüléssel nem ajánl akrobatikus mozdulatokat, akkor előbb a gerinc ferdülést kell meggyógyítani. Voltam pesten egy akrobatika edzésen, és azt mondta az edző, hogy volt, aki gerincferdüléssel kezdte el az edzést, és teljesen rendbe jött neki. Ha meg nem akarsz akrobatikázni, hanem csak harcművészetet, akkor azt persze hogy lehet. Kivéve ha nem fáj. Persze megint keress vmi szakembert. Nem tudom mennyire rossz a szemed, nyílván ha tényleg alig látsz szemüveg nélkül, akkor kissé nehézkes lesz, de a szemet is meg lehet gyógyítani.
2013. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gonzalez inti ***** válasza:
tai chi hidd el az lenne neked a legjobb gyógyír a testnek a és a léleknek és kemény munka után az egyik leghatékonyabb fegyver is lehet
2013. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akik mostanában olvassák a kérdést: Én gyógymasszőr javaslatára kezdtem el kung fu/tai chizni, azt mondta, hogy ez rendbe tudja hozni a gerincem. Én jelenleg csak hobbiból űzöm ezt a sportot.
2021. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!