Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erős térdfájás. Mi lehet a...

Erős térdfájás. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A reggel leguggoltam hogy töröljem le a cipőm és hirtelen erős fájdalmat éreztem a térdkalácsom mögött. Olyan volt a fájdalom mintha egy késsel hasítanák.Gyorsan felálltam és pár perc mulva már nem éreztem semmit, mág szaladtam is, mert késő volt.

Körülbelül egy és fél óra múlva, amikor egy székről felálltam, megint éreztem azt a hasító fájdalmat és a térdizületem mozgásra nagyon instabil lett. Ha teljesen kiegyenesítem, a térdhajlatomnál nagyon furcsa érzést tapasztalok, mintha visszafele akarna hajlani. A fájdalom továbbra is a térdkalács mögött jelentkezik, főleg akkor ha lépek vagy fel kell állnom székről.

Bekentem fájdalomcsillapítóval és rögzítettem gumifáslival.

Amit még fontosnak tartok megjegyezni, hogy két éve volt egy belső oldalszalag nyúlás is ebbena térdemben. Ezen kívül olyan sportot végzek ami nagyon igénybe veszi a térdeimet.

Amit tudni szeretnék, hogy mi lehet a baj? Esetleg valakivel fordult-e még elő?


Előre is köszönöm a választ.



2013. febr. 25. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A térd eleve egy elég érzékeny testrész.Nem csodálkoznék,ha lenne összefüggés a sport,és a sérülésed között is.Ortopédushoz,vagy sport orvoshoz el kellene menni vele,ennyit tudok tanácsolni.
2013. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
porcleválás, porckopás
2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 poiu ***** válasza:
Ha a térdhajlatodban duzzanat van, akkor Baker szindróma. De ez csak egy tünet, nem magyarázat. Menj orvoshoz, lehetőleg sportorvoshoz. Addig is ne erőltesd, jegeld, szedj valami gyulladásgátlót - ha nincs más, akkor Aspirint.
2013. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs duzzanat a térdhajlatomban, viszont a porcsérülést valószínűnek tartom. Már hétfőtől pihentetem, kenem gyulladáscsökkentővel és rögzítettem. A fájdalom enyhült, de még mindig furcsa érzés amikor kiegyenesítem. Várok még, talán javul.
2013. febr. 28. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!