Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Paul Wade azt állítja, hogy...

Paul Wade azt állítja, hogy az inak erőssége nagyban meghatározza a tényleges erőt. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Én ezt úgy fogom fel, hogy vannak a kábelek (inak) és a húzómotor (izom). Az erőkifejtés csak a motoron múlik, a kábel erősségén nem, egyszerűen nem szabad elszakadnia. Ez csak az én inkompetens véleményem.

Ha mégis számít az inak erőssége, akkor azokat hogyan lehet erősíteni?



2013. febr. 27. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésedre ott van a válasz minden oldalon a fáj a könyököm-alkarom-csuklóm,meg rossz a térdem,recseg a vállam, kérdéseknél.

és hogy a fenébe ne múlna a kábel erősségén.

képzelj el egy óriási beton és acél hidat,amit kenderkötél tartana,acélsodrony helyett.

2013. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis olvasmány: [link]


Egy kis idézet belőle:


"De olvassuk el, mit mond erről Saxon, aki Sig Klein mellett abszolút kedvencem:


“Teljesen mindegy, hogy az izom milyen mérettel rendelkezik, ha nincs meg a koordinált erő átvitelének lehetősége a szalagok és inak által, a méret értelmét veszti. Az inak és szalagok tartják fent azt a kapcsolatot az izommal és a csontozattal, ami az erő kifejtését lehetővé teszi. Minden igazán erős ember nagyszerű, erős és látványos inakkal rendelkezett.”


Amit róla irtak ezt erősiti meg:


“Számos nagyobb ember van, mint Saxon, de olyan, aki az erejével vetekszik, csak kevesen. Az inak a csuklóján, könyökén, térdénél egyszerűen csak vastag kábelekhez hasonlithatók. A Saxonhoz hasonlitható emberek azonban mind hasonlóan erős inakkal rendelkeznek, ez az erejük kulcsa. Ezek a vastag inak teszik lehetővé, hogy a csontrendszer alkalmas legyen hatalmas terhelések elviselésére…”"

2013. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kötekedni akarok, de úgy érzem, még mindig nem kaptam választ.


Még a könyök -és térdfájós kérdésekett is megnéztem, de ott inkább ízületi probléma volt.


A hídnak persze, hogy erős acélkábelekre van szüksége, de alapvetően nem mozog, kivéve pl Londonban, ahol felemelik őket, de ha erősebb kábeleket alkalmaznának, akkor sem lenne gyorsabb, és a felhúzó motornak sem kéne többet dolgoznia. Tehát a kábelek erőssége nem javítja a teljesítményt, csak biztosítja a gondtalan munkamenetet.


A linket már olvastam, és abban sem látom az okot. Saxonnak és a többi erősembernek természetes, hogy vastag inai voltak, hiszen az edzések alatt megerősödtek, de ez még csak okozat!

Saxon az én inaimmal biztos nem bírt volna felemelni nagy súlyokat, mert elszakadtak volna, hiába bírták volna az izmai. Itt jön a lényeg, ahogy a hídnál is: Saxonnak szerintem hiába lennének 2x olyan vastag inai, ugyanannyit bírna felemelni.


Most jövök rá, lehet, hogy félreértelmeztem ezt az egészet, mert nekem úgy jött le, hogy két ugyanakkora izomerőhöz társuló különböző ínerősségű mozgatórendszer között erőben van különbség, de szerintem nincs, csak a gyengébbik hamarabb terhelődik túl, de ugyanakkora súlyt képesek felemelni mindketten, ha a gyengébbik sem szakad el.

2013. febr. 27. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Rossz következtetés az izomban keletkezik az erő a feszültség révén, ám ezzel az erővel még nem tudsz mit kezdeni, mivel a mozgáshoz a csontokat kell az izmoknak mozgatni (+a külső ellenállást), de ezt közvetlenül nem tudják megtenni, ezért vannak az inak amik a keletkezett erőt átviszik ahol keletkezik egy veszteség, minél erősebb az ín annál hatékonyabb és annál kisebb az a veszteség. Ahogy az autóban is azzal hogy van egy nagyon jó motorod ami hatalmas teljesítményt tud leadni még nem feltétlenül lesz egy nagyon jó autód, mert minden attól függ, hogy a keletkezett teljesítmény miként tudod eljuttatni a kerekekhez és világos, hogy nem az a szűk keresztmetszet, hogy szétesik e a kocsi alattad, mert simán össze lehet hozni egy olyan kocsit ami rendkívüli rossz hatásfokú, de strapabíró.
2013. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez a veszteség felhozása közelebb vitt az igazsághoz, bár természettudományi karos lévén engem egész mélyen érdekelnek a miértek, bár lehet, hogy ehhez egy fizikus ismerősömet kérdezem meg, de bárki további okfejtését szívesen várom.
2013. febr. 27. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!