Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne-e igény...

Karcsi81 kérdése:

Szerintetek lenne-e igény Magyarországon olyan üzletre, ahol amerikai profi ligás cuccokat lehet venni? /NFL, NBA, NHL, MLB/

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sztem csak akkor, hogyha online is árulnál, és jól reklámoznád magad
2013. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,erre én is gondoltam.Online áruház és marketing.
2013. febr. 27. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor van mert szerencsére Magyarországon is egyre többen ismerik és szeretik meg az általad említett ligákat
2013. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Szétnéztem a hazai kínálatról és elég siralmas.Mivel én is NFL és NHL rajongó vagyok,ez kicsit bosszant.
2013. febr. 27. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem az MLB kivételével mind sikeres lenne, ha valóban jó a reklám és van online felület. Az NBA és NFl tuti, az NHL nem biztos hogy olyan kapós lenne, de szerintem a baseball halott itt Magyarországon...
2013. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is az általad említett két ligára gondoltam,a többit csak ha igény lenne rá,rendelésre beszerezném.
2013. febr. 27. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó árral, jó üzletet lehetne csinálni. Fontos, hogy olcsóbb legyetek, mint ha külföldről rendelnénk külön magánszemélyként.
2013. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig vendéglátóztam,de váltani szeretnék.Olyannal szeretnék foglalkozni,amit nagyon szeretek.Ezt gondoltam ki,mivel szeretem az amerikai sportokat és elég csekély a kínálat kis hazánkban.Viszont egyre többen rajonganak ezen ligák iránt.
2013. febr. 27. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet lenne rá, de vevők nem biztos;)

Ugyanis ezeket a mezeket meg satöbbiket amerikaiak gyártják amerikaiaknak. Annak a cuccnak az (egyébként relatíve olcsó) előállítási költségét, 2-3-4x-es áron adják el kint az USA-ban. Amit hülyék lennének nem megtenni, hisz a kint átlagkereslet, a fogyasztás és nagy piac "megköveteli" ezt (Mert a 60 dolláros mez nem azért 60 dollár, mert ennyit ér a műszálas anyag, amiből legyártják, vágod:D).


De pont ez a nagy (de Amerikára koncentrálódó) piac miatt van az, hogy a kevésbé pénzes (mármint hogy kevesebbet kapunk mint Amerikában de azt meg nem drága mezekre költjük) országokban csak a legfanatikusabb rajongók veszik majd meg ezeket. Viszont például a focis (mmint európai) cuccokat európaiak, európaiaknak. Itthon a fradis sál, a Barcás sapi, a Bayernes anyámkínja olyan hétköznapi, mint az USA-ban az NBA snapbackek.


Hogy értsétek: A kinti NBA meccseken a rájátszásban vannak meccsek, amire ha elmész a meccsre, ingyen pólókat adnak (A jegyár nem változik!).

[link]

Ezek azok a pólók, amiket itthon 7-8000 Ft-ért árul az a pár szerencsétlen bolt, ami még nem csődölt be.


Aztán az sem semmi, hogy minden meccsre, a legrosszabb helyekre is olyan drága egy jegy, hogy abból itthon a vip helyekre vehetnél szezonbérletet az otp ligás meccsekre. Az odavalósiak pedig heti rendszerességgel TUDNAK elmenni azokra a meccsekre.



Összegezve: Nagyon megfontoltan kell csinálnod, mert a nagyobb boltok is csak rohadt drágán tudják behozatni és árulni ezeket nyereséggel. Próbáld úgy, hogy a boltod olyan legyen, hogy árulsz valamit, és a mellett egy katalógusod van, hogy ezeket a sport cuccokat ennyi Ftért, annyi idő alatt, ilyen színben, stb. meg tudod rendelni SZEMÉLYENKÉNT! Nehogy rendelj 500 Redskins mez, mert csak nézni fogsz, hogy nem fogy rendesen. Aztán később, ha stabil áron tudsz szerezni, és vannak vevők, előre megrendelhetsz sokat belőlük. Stb., de ezeket gondolom átgondolod, mielőtt belevágsz, nem is értek nagyon ehhez.:D



De ha nyitsz egy ilyet, én leszek az első vevőd, csak szólj:D Sok sikert!

2013. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :) Én is gondoltam arra amit te is írtál.Sajnos nem pont a mi pénztárcánknak vannak kitalálva.Nagyon át kell ezt gondolni,igény felmérésnél tartok,és megkerestem a NIKE magyarországi képviseletét.
2013. febr. 28. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!