Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti hány alkalommal kellene...

Heti hány alkalommal kellene végeznem a gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

Neten találtam videókat, Fitness Blender gyakorlatait, ma ezt csináltam meg: http://www.youtube.com/watch?v=gF-nJkS_FjI&list=PL5lPziO_t_V..

Többnyire lábra, fenékre csinálom a gyakorlatokat, néha egész testre is. Már látok eredményt, és nem is akarom abbahagyni később sem a tornát, ha már elértem a célom. Érdekelne, hogy szerintetek heti hány alkalommal kellene végeznem gyakorlatokat, hogy formában maradjak, alkalmankénti 25-35 perces tornával?


2013. febr. 28. 12:33
 1/2 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, 162/48. Nő.
2013. febr. 28. 12:36
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Ezeket a videókat nem ismerem. Én a HASfit és a Bodyrock.tv gyakorlatait szoktam csinálni. Vannak köztük kardió és erősítő gyakorlatok is.

Nekem úgy néz ki, hogy: Hétfőn, csütörtökön: Has+felsőtest(kar,hát)

Kedd+Péntek: Has+alsótest(fenék,láb).

Szerdánként 1 órás aerobik órára járok, az ilyen ugrálós mindent átmozgatós.:))) Hétvégén meg amihez kedvem van, de gyakran mindent megmozgatós aerobik megy, mert akkor több időm van. (ált. 90 perces Rubint Réka)

Ez a 25-35 perc kezdésnek elég, de a fejlődéshez növelni kell az ismétlés számot, tehát hosszabb ideig próbálj meg majd edzeni. Ha pl.: 4x8-azol akkor növeld 5x vagy 6x8ra. Vagy emeld a súlyokat. (én lábsúlyzókat és kézi súlyzókat is használok)

Gondolom nem akarsz egy izomtorony lenni, szóval a kissúlyos, nagy ismétlés számos edzéseket részesítsd előnyben! Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de remélem segítettem!

2013. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!