Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet venni Zen Bu Kan...

Hol lehet venni Zen Bu Kan Kempo-s ruhát? Lehetőleg a nadrág része is fekete legyen! És leírnátok mit tudtok erről a sportról? Mik edzésen a szokások stb?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Fuji Mae ruhát vettem, innen rendeltem:

[link]

A méretnél felfele kerekíts, vagyis ha 184 centi vagy, 190-es ruhát vegyél. Jó minőségű, 1 éve nyúzom, a fekete szín sem nagyon kopott még, pedig kapott rendesen sárt/füvet. :-)

A sportról: "öszvér" harci sport, különféle stílusokból lettek a leghatásosabb, legjobb technikák összegyúrva. Tanulhatsz ütést, rúgást, földrevitelt, dobásokat, földharcot, fegyveres küzdelmet, szerintem önvédelemre nagyon jó, mi minden edzésen kapounk néhány "gyakorlati" jótanácsot is, utcai konfliktus esetére.


Edzés: javaslom, hogy nézd meg, az edzések általában nyitottak, bárki beülhet. Készülj fel, hogy kemény edzések vannak, nálunk a kezdőkkel sem bánnak túl kesztyűs kézzel, a kék-zöld foltok, erős izomláz még egy év után is rendszeres.


Sok sikert!

2013. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mégvmi:

Múlt héten készül el a ZBKK új promo videója, ez szinte mindent tartalmaz:

https://www.youtube.com/watch?v=HNsHIbE-zys

2013. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

És fehér övnél már lehet fekete nadrágot hordani?? Mert ahogy láttam kék övnél előbb senki nem hordta a feketét? Vagy rosszul tudom??

Még valami: vizsgákon mit kell csinálni? Hogy működik?

(lehet sok a kérdés de kíváncsi vagyok)

2013. márc. 2. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, fekete nadrágot csak kék övtől lehet hordani a szabályzat szerint. Én narancs öves vagyok, vagyis még fehér gatyás. :)


Vizsgák: A fehér övet az edzőid kötik fel, a szabályzatot, illemtant, etikettet kell tudnod hozzá. Remélem nagyon "belső" dolgokat nem árulok el, ha azt mondom, hogy a többi vizsgához már van technikai rész is: ütés, rúgás, földrevitel, dobás, erőnlét, földharc technikák, a végén küzdelem. A "központi" vizsgák elég kemények, a vizsgázóknak alaposan fel kell kötni a gatyát, szinte pihenés nélküli 3-4 órás és a vizsgáztatók széttépnek ;)

Ha van kérdésed, nyugodtan.

2013. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az övet nekem kell megvenni?:D

Citrom övre mennyit kell tudni? Tudom hogy azt a formagyakorlatot kell,de hány fekvő,felülés ?

2013. márc. 4. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

A felszerelést neked kell megvenni, persze. Ruha, öv, bokszkesztyű, fogvédő, ágyékvédő alap.


Hát, asszem 6x15 fekvő kell (egy sorozat öklön, szűken stb.), meg 3x30 felülés, homorítás, meg még amit mondanak a vizsgáztatók :D pl. ha látják, hogy vagány vagy, és könnyen megy a fekvő, akkor egy kicsit ráülnek a hátadra, hogy ne érezd magad olyan jól. :D

2013. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kedvesek :D

ja és a bírkózásos izé résznél mi a lényeg?:D mert mindig lenyomom xy fejét de utána mit kell csinálni?:D

2013. márc. 5. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
ehhe, szerintem nézz meg egy edzést vagy keress a youtube-on ZBKK videókat, meglátod :)
2013. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!