Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szőlőcukrot csak edzés után...

Szőlőcukrot csak edzés után keverjem a fehérjébe, vagy a reggeli és az esti adagba is tömegnövelés miatt?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mennyit érdemes inni egy nap? 0,5 éve kezdtem el kondizni, a fehérjézést csak most fogom kezdeni. Kell-e napi 3 fehérje, ill. melyik alkalommal keverjek hozzá dextrózt? Illetve milyen arányban?

2013. márc. 6. 22:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és fehérjének a Scitec 100% whey proteint néztem. Ha esetleg ebben az árkategóriában van jobb is, nyugodtan szóljatok :D
2013. márc. 6. 22:59
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve az is lemaradt, hogy 184/75 vagyok :D
2013. márc. 6. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Dextrózt csakis edzés utáni állapotban szabad a szervezetbe juttatni, minden egyéb időben csak zsírként rakódik le.

Edzés után szedj kb.40g dextrózt és kb.30g fehérjét, lehetőleg valami gyors felszívódásút. De miért hagyod ki a tömegnövelőket? Sokkal hatékonyabbak, szerintem jobban járnál vele.

2013. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehetne "Hatékonyabb" egy tömegnövelő? Elárulom az is fehérjéből meg szénhidrátból van összerakva (most tekintsük el a dísznek odarakott milliomod miligramos kreatinoktól..) . És ha magad kevered akkor olcsóbb a fehérjés megoldás.

Szőlőcukrot nem szabad inni, csak edzés után 40-50 g menjen a fehérjéhez! A fehérjét napi akárhányszor fogyaszthatod, de napközben inkább ha tudod, szilárd kajából vidd be a megfelelő fehérjemennyiséget( tömegelésnél kb 2-2,5 * tskg) . Egyébként reggel jó kombó a zabpehely(lassú ch) + fehérje (dextróz nélkül) shake. Vagy összeöntve vagy egybedarálva, v. simán külön megéve.

2013. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 clint ***** válasza:
Reggel is jól jöhet, de csak akkor ha tudsz utána kajolni normálisan. Reggel és edzés után KIZÁRÓLAG.
2013. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Gyors fehérjének a tejsavó alapú FortiFitet eszem.1adag 20g 55en%.

Nagyon alacsony a CH tartalma. Csak vízzel keverd , mert a tej nem jó, mert kazeint tartalmaz és az lelassítja az emésztést. [link]

2013. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 clint ***** válasza:
11:21 gratula fogyaszd azt akkor, de másnak ne akarj rosszat, és az emésztéssel kapcsolatban sztem ne adj tanácsokat :D
2013. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mi ez a cucc? :)
2013. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
clint mi a gond vele? nekem azt mondták, hogy a kazein lassítja az anyagcserét és ezért nem jó a gyors fehérjét tartalmazó fehérjével együtt fogyasztani.
2013. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clint ***** válasza:

a kazeint emészted lassan, a többi cucc felszívódásához nincs köze. 20 gramm kazein és 20 gramm savó keverékből a 20 gramm savót simán megemészted ugyanugy mintha magába ennéd...

Az általad leírt termékről az a véleményem hogy egy drága haszontalan termék amiben tuti annyi fehérje sincs mint ami rá van írva. ennyiből nagyobb adag normálisat is vehetsz (és az se garantált h tartalmaz annyit ami rá van írva)

2013. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!