Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok nekem olyan küzdősporto...

Tudtok nekem olyan küzdősportot ajánlani, ahol megtanulok használhatóan bunyózni, de nem rúgják rongyosra a fejem? Bár inkább ütős-rúgós legyen, mint birkózós-fogásos.15/F

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Lényegében tök mindegy, mert nem a mesterekkel kell edzened, hanem a kezdőkkel ott meg mindenki fél, hogy szétrúgják. Egyébként a legjobb védekezés a támadás.
2013. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves barátom. Aikidóztam három évig, és sz@rt se ér, ha a kis nemanapsütéstőlbarna gyerek pályázik a cuccaidra. Jól arcon kell mosni, esetleg lábbal. Ez nem a védekezés kategória. Az aikido az volt, és mondom, hogy használhatatlan. Ezért NEM írtam a kérdésben, hogy védekezni akarok. Nem védekezni, hanem a támadót jól megverni akarom tudni. Pl. Taekwondo erre tök jó lenne, de ott bizony a fej is megsínyli a harcot.

És azt kifelejtettem, hogy a térdem sincs a legjobb állapotban, ez is lehet szempont.

Köszi

2013. márc. 9. 10:46
 3/8 anonim válasza:

Szia

Én tae-kwon-do-ztam, aztán jópár év kihagyás után nemrég elkezdtem a krav magát. Nekem ebben az tetszik, hogy megtanulhatom egy-két mozdulattal úgy leszerelni leszerelni az engem megtámadókat, hogy nem nagyon lesz kedve felállni... aztán ha mégis kell, a korábbi tapasztalataimat felhasználva akár jól szét is rúghatnám :)

Amúgy nekem nincs rongyosra verve a fejem, megtanultam használhatóan támadni főleg lábbal.

Szerintem ha újra kezdeném, mégis inkább valamilyen karatét választanék, vagy ha akadna a környéken elérhető közelségben, akkor valamilyen streetfight jellegű mocskos harcot, mert az a legesleghatékonyabb! A krav magában is vannak olyan dolgok, hogy hűha, hogy hová és hogyan kell egyet jól odacsapni pl torok... nyilván nem fogok ölni vele, de lehetne.

2013. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha ennyire ódzkodsz a sparringtól,akkor miért küzdősportban gondolkozol?

ks edzéseken szinte mindig van sparring és addig le fogják rúgni a fejed,amíg meg nem tanulod,hogy ne lógjon a kezed és büntesd a magas rúgást,amit igazából max full kezdők ellen lehet állandóan elsütni.

a célodhoz meg az ökölvívó edzés menne,de ott is van sparring minden edzésen,uh ott meg nem lerúgnak,hanem kiklopfolnak.

de ha azt akarod elérni amit leírtál,akkor az lenne a logikus választás.

2013. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de ha a cigányok neked mennek akkor nem játszani kell a karatemestert hanem minél előbb el kell hagyni a helyszínt. Amíg te ott nyomod a pörgőrúgásokat simán elszúrnak vagy lelőnek...
2013. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy milyen noob-ok a cigányok pusztakezes harcban .

Késpárbajban is ,de azt nem várják meg ,hogy te elővedd a kést .

Kung fu-t ajánlom figyelmedbe kedves kérdező.

2013. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rostas martin ***** válasza:
mondjuk en nem ajanlanam hogy kikezdj egy tesvirel alltalban magyar vs cigany pusztakezes harcban a magyarok huzzak a rovidebbet menj el boxra az megtanit utni az utcan farmet benn baszhatod a fejrugasokat
2013. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mutass egy olyan cigányt akit nem tudna bármelyik magyar boxoló leverni.

A cigányok sokkal kisebbek ,gyengébb csontozatúak mint a magyarok mivel Indiából jöttetek és ott nem gyakori az 180cm-s magasság a cigányok egyébként nagyon gyengék én is megkergetem néha ezeket az alacsony dagadék cigányokat akik álltalában a kocsmában szoktak lenni és 10kg-os nyakláncuk van.

2013. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!