Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, izmosodni!...

Szeretnék fogyni, izmosodni! Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 13 éves fiú vagyok(tudom még fiatal vagyok), 171 cm magas és 61 kg. Szeretnék lefogyni mert már úgy érzem hogy változtatni kéne ezen!A pocakom is látszik eléggé és ez már nagyon zavar. Legfőképp szeretnék izmosodni. Ehhez kell a segítségetek nem tudom hogyan kezdjek bele, milyen legyen az étrendem és milyen legyen edzéstervem stb...
2013. márc. 9. 12:05
 1/3 Osynho ***** válasza:
Vagy fogysz, vagy izmosodsz. Más étrend kell a kettőhöz. Amennyiben edzetlen vagy, egy darabig elképzelhető a kettő együtt, de alapjában véve ellentétes folyamat.
2013. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:

171/61? Nekem ez nem tűnik annyira soknak, hogy fogyni kellene belőle.

Nézd meg a fegyencedzést, az pont jó lesz 1-2 évig erősíteni. Meg jön a nyár úgyis, focizz, bicajozz, ússz, ilyesmi elég lesz.

2013. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jelenteném ki hogy vagy ez vagy az...

Végezz heti 5-7x60 perc aerob edzést:

http://www.youtube.com/watch?v=EUmSW457pkM

És lemehetsz edzőterembe is heti 3x, viszont a korodra lévén tekintettel, mindenképp kérj lent edzői segítséget.

Az étrendre kell nagyon figyelni, 3-óránként étkezz ne túl sokat, és amennyire csak megoldható kerüld a cukros/fehét liszes ételeket.

Az étrend legyen fehérjedús (húsok-halak-sovány túró-joghurt-cottage chese)

Szénhidrátokból alacsony glikémiás indexűeket keresd, pl natúr zabpehely.

Ehhez segédlet:

[link]

Az étrendel a zsírbevitel legyen minimális, a kihült ételeket könnyebb zsírmentesen szedni. Viszont a szervezet működéséhez elengedhetetlen a zsír, ezt lenmagolajjal pótold, reggelente egy evőkanál, ez kakaós zabjoghurtba keverem, és egész jó ízt ad neki.

Zöldségek, saláták mehetnek napi szinten akár köretként is, gyümölcs reggelente napi 1.


Ezek betartásával fogyás/testkompozíció javulás lesz elérhető.

2013. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!