Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam meg a spárgát?

Kérdező80 kérdése:

Hogyan tartsam meg a spárgát?

Figyelt kérdés

Napi lazítással állok neki a spárgának:

-lemegyek pillangóülésbe addig feszítem lefele a térdem amíg a földig nem ér és úgy nem marad.- az egyik lábam behúzva a másik nyújtott lábamra hajolgatok amíg az állam a lábamhoz nem ér (ugyanez a másikkal is).-ezután nyújtó géppel feszítem szét a lábamat amíg nem megy a spárga.- ezután gép nélkül állásból lemegyek spárgába és rugozók.

Másnap nyújtás kezdetekor csak derékszögbe tudok újra lemenni nyújtás nélkül. Miért van ez?



2013. márc. 15. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

a belerugózás a létező legnagyobb hiba amit tehetsz.

mikroszakadások,túlfeszítés.

max a bemelegítés hiánya ami rosszabb ennél.

teljesen befeszített izomzattal kell tartani a nyújtást,és csak akkor lazítani bele,amikor húzol rajta és újra feszíteni az izmokat,nem az inakat.

az a mozgástartomány ami nem párosul erővel az felesleges és nem valós eredmény.

ezért a lábkitartás fontosabb gyakorlat,mint szétfeszegni magad.

ha tudod legalább 1 percig tartani a lábad teljesen befeszítve fejmagasságban,mindkét rúgásnemben,akkor az valós használható és értelmes eredmény.

2013. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én pl 6 évesen tanultam meg, karatéhoz kellett, azóta is megy

senki nem mondta h kell ,magamtól tanultam meg és rúgózással csináltam, ami napig ha nyújtók szépen fokozatosan megyek le spárgába, van h két szék között csinálom , h még jobban megnyúljon az ínszalag

2013. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezeket értem és köszönöm a válaszaitokat,de a konkrét kérdésem az,hogy 1 órás nyújtással én is le tudok menni spárgába,de másnap ismét csak derékszögig tudom a lábam széttenni és ez minden alkalommal így van. A kérdésem,hogy mért nem ér semmit az előző napi nyújtásom?
2013. márc. 15. 22:12
 4/5 anonim válasza:
Ha ma akarsz lemenni spárgába, miért érne bármit is a tegnapi nyújtás? Mindig kell nyújtani minden spárga előtt, mert ez egy hosszabb folyamat, bogi megnyúlik annyira, hogy másnap is le tudja menni. De mindig nyújts előtte!!!
2013. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
*amíg
2013. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!