Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet, étrendet...

Milyen edzéstervet, étrendet ajánlotok?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. baleset miatt műtöttek így semmit nem tudtam edzeni huzamosabb ideig és ez meg is látszik. műtét előtt 65kg körül voltam, most 58-59 körül. Mivel most jön a nyár, kevesebb ruha, strand meg minden, szeretném ha addigra lenne valamilyen alakom. Milyen edzéstervet,edzéseket, étrendet ajánlotok? (a tömegnövelő szereket szeretném hanyagolni)

2013. márc. 24. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy tömegnövelő szer, szerinted? Azok is ugyanolyan tápanyagok, mint amit bármiből megeszel. Nem vegyszerek, nem ilyen-olyan kemikáliák, mint ahogy azt a mai közbutaság körüllengi. Egyébként pedig először is egyél rendesen, sovány húsok rizzsel és zöldségekkel legyen az étkezéseid alapja. A reggeli és az edzés utáni étkezés a legfontosabb. Este mehetne valami sovány túró. Napi 1,8-2g /testtömeg kg fehérje és alkattól függően 3-6/testtömeg kg szénhidrát. A cukrokat hanyagold, csak edzés után jók. A telített zsírokat szintén. Heti 3-4 nap volna az ideális súlyzós edzés, lehetőleg köztük pihenőnapokkal. Emellé még jó volna heti 1-2 (akár 3) aerob edzés is. Nekem az edzésem a következő lebontású: mell-tricepsz,hát-bicepsz,láb-váll, bár a lábat szét lehet venni külön lábhajlító meg lábfeszítő izmos napra, a vádlit meg az egyikhez hozzácsapod. Egy edzés ne legyen több 1 óránál, egy izomcsoportra átlag 3 gyakorlat menjen, 2x-4x 10-13 ismétléssel (amitől lehetőleg ne is tudj többet szabályosan csinálni). Aludj napi min, 8 órát, igyál 1l/20 testtömeg kg vizet, vagy még többet. szedj vitaminokat (One-a-Dayt pl., vagy akár Vitabolic-ot, mellé nap 0,5-1g C-vitamint.

Ennyi. Ha rákeresel a neten, ennél konkrétabbakat is kapsz mondjuk a shopbuilderen.

2013. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!