Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészségmegőrzésért való...

Egészségmegőrzésért való sportolásban valaki segítene?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagy eredményeket, csak jobb közérzetet.

Kitartó vagyok, de cserébe lassú.

Úszni, kocogni, otthon gyakorlatokat végezni és néha bicajozni szoktam.


2013. márc. 31. 10:50
 1/9 anonim válasza:
Szerintem próbáld ki a pilatest, az tipikusan egészségmegőrző, erősítő, gerinc és ízületvédő torna. Az úszás, meg amiket végzel még mellé is jó :)
2013. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Próbálj ki több mindent és csináld azt ami a legjobban tetszik, ahol és amiben a legjobban érzed magad. Az úszás nagyon jó! Minden izmodat átmozgatja, javítja a légzést tartást stb. :)
2013. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Havi 3 úszás, 6 torna, jó időben plusz 3 kocogás és mondjuk 2 bringázás a cél. Ennyire nem lesz idő, de célnak jó. Pl. márciusban már majdnem teljesítettem a 3+6-ot.

3000 métert szoktam kocogni, lassan, mert a távra megyek, 2000 métert úszni kb. egy óra alatt egy uszoda vendégei között szerintem átlagos tempóban.

Ha bringázom, 20-35 km-t, mikor hogy. Sajnos lassan megy és hamar kifáradok.

2013. márc. 31. 12:18
 4/9 A kérdező kommentje:

Nah, a lényegre megint nem kapok választ...


Az orvosok szerint kb. a séta is elég (minden korosztályban), akinek a sport a hobbija, az mindenre azt mondja, kevés, a legtöbb ember nem mond semmit.

Segítséget kb. sehol se lehet kérni.


Tapasztalat? Én meg azt tapasztalom, hogy nem tapasztalok semmit :D

2013. márc. 31. 14:07
 5/9 anonim válasza:

2. vagyok.

Attól függ mit tartasz egészségmegőrzésnek. Írtad, hogy szeretnél jobb közérzetet, de azt tapasztalod, hogy nem tapasztalsz semmit. Valószínűleg nem vagy rossz kondiban, de mivel nem is edzel túl sokat, nem is fejlődsz, nem jutsz magasabb szintre(bár nem tudom mi a célod).


Próbálj kialakítani egy rendszert, egy napi/heti rendet, emellett figyelj az egészséges táplálkozásra.(Tudom, a csapból is ez folyik már.)


Ha gondolod segíthetek összeállítani egy napi, vagy heti rendet! Írj privit, ha érdekel.


Sok sikert!:)

2013. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nem bírom a rendszert. Például ha úszás előtt döntöm el, mit fogok úszni, már nincs kedvem hozzá. Ilyen szinten nem.


Nagyon rossz kondiban vagyok.


Hát például hétfőn-kedden itthon harminc percet tornázom, ezekből:

[link]

[link]

(ezeket gyógytestneveléseken tanultam, és tényleg átmozgatnak).

És pénteken elmegyek, 70 perc alatt úszok 2000 métert utána egy szaunamenet, ameddig jól esik. Másodikra nem szokott lenni időm meg nem is esik jól, addigra átmelegszem.

Ez egy tipikus hét.

Ha szorgalmas vagyok, és jó az idő, és nem vár rám 2 zh + 3 beadandó + még baráti összejövetel is, akkor elmegyek kocogni, 20-30 perc/kb. 3000 méter.

2013. márc. 31. 15:18
 7/9 zoli9411 ***** válasza:
Én ajánlom a fegyencedzést, nekem nagyon bejött.:)
2013. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poiu ***** válasza:

Az egészséghez 4 féle mozgás kell.

1) soha ne ülj egyhuzamban 30-40 percnél többet. Elég 2-3 percre megszakítani az ülést.

2) Végezz rengeteg alacsony intenzitású mozgást (pl. séta), naponta min egy óra, de inkább több - cserébe beleszámít az is, ha állva mosogatsz :-)

3) Végezz naponta pár perc szupoer intenzív mozgást (pl. 20 mo szobakerékpáron, vagy sprint kifulladásig, 40 mp pihenés ismétlés 3-szor. Ennyi elég, tehát 3 perc.

4) Végezz valami erőedzést, hetente legalább 2 x 30 percig.

2013. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Az egészséghez 4 féle mozgás kell.

1) soha ne ülj egyhuzamban 30-40 percnél többet. Elég 2-3 percre megszakítani az ülést.

2) Végezz rengeteg alacsony intenzitású mozgást (pl. séta), naponta min egy óra, de inkább több - cserébe beleszámít az is, ha állva mosogatsz :-)

3) Végezz naponta pár perc szuper intenzív mozgást (pl. 20 mo szobakerékpáron, vagy sprint kifulladásig, 40 mp pihenés ismétlés 3-szor. Ennyi elég, tehát 3 perc.

4) Végezz valami erőedzést, hetente legalább 2 x 30 percig."


1. Itthon megvan.

2. Hááát... szo-szo megvan. Mondjuk BKV helyett 1-2 megállókra preferálom a gyaloglást, meg mozgólépcső helyett a sima lépcsőt.

4. Ez is megvan.

3. Ez tényleg így jó meg elég?

2013. márc. 31. 16:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!