Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 napja elkezdtem itthon...

2 napja elkezdtem itthon edzeni. Eddig oké elég jól ment, napi 3 alkalom,2x15 a következőkből:Fekvőtámasz, lebegőűlés, mellbőlnyomás, oldalemelés, bicepsz, tricepsz?

Figyelt kérdés

eddig szinte semmit nem edzettem szal elég keményen indultam és 2 nap után már látszódik bőr repedés ami az edzéssel jár.

Na már most túl sokat csináltam kezdésnek? vagy mi lehet a baj? és ez elmúlik? vagy most mit csináljak? :/


2013. ápr. 9. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Először átmozgatás kell, otthoni edzéshez is, kezd kisebb intenzítással, egy izomcsoportra heti 2 x edz öntestsúlyos gyakorlatokkal, ha kiegészíted súlyzókkal is, akkor egy testrészre elég heti 1 edzés. De egyelőre még átmozgatás kell mondjuk 1 hónapig: Kezd először kisebb súllyal, heti 3x edz kicsi intenzítással minden izomcsoportra, úgy hogy ne nagyon legyen izomláz, elég átmozgatásnál 1 izomcsoportra 1-2 gyakorlat, és legyen étrend is. jah és a bőrrepedésekkel nem tudsz mit kezdeni, idővel majd elfehéredik...
2013. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A létező repedésekkel már valóban nem tudsz mit kezdeni, de az sem normális, hogy 2 nap otthoni edzéssel elkezdesz kirepedni. Ha most folytatod ezt így nagyon durván tele leszel striákkal, amit egy életen át hordanod kell. Ha ezt szeretnéd elkerülni, akkor javaslom, vegyél vissza és nagyon apránként emeld az intenzitást. Ezen felül a bőr rugalmasságának vissza állítása is szükséges lehet, melyet az alábbi dolgokkal tudsz megtenni. Kellő hidratáltság(20 test tömeg kg-onként napi 1 liter víz fogyasztása, tehát egy 80kg-os ember esetén napi 4 liter víz). Kellő mértékű telítetlen, többszörösen telítetlen zsírsavak fogyasztása(olajos magvak, lenmagolaj, halolaj kapszula). Nagy dózisú C-vitamin(napi minimum 1 gramm). Valamint sportolók számára optimalizált multivitamin és ásványi anyag komplex. Ezek olyan dolgok, amik segítik helyreállítani a bőr rugalmasságát, és megelőzni a további striák kialakulását. Ezen felül, még lehet kenegetni terhes nőknek szánt kenőcsökkel a kritikus részeket, az is segít puhítani a bőrt(bár ezek hatékonyságában én kevésbé hiszek).
2013. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!