Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok bennem a feszültség még...

Sok bennem a feszültség még gyerekkoromból, amit nem tudtam levezetni és emiatt nagyon görcsös vagyok. Mivel tudom ezt hatékonyan levezetni: kung fuval vagy bokszszal? Esetleg más sporttal?

Figyelt kérdés
Nagyon görcsös és feszült 28 éves srác vagyok, aki szeretne megszabadulni a benne uralkodó feszültségtől (elfojtott agressziótól), hogy teljesebb életet élhessen. Igazából a bokszra és a kung fura gondoltam mint hatékony feszültséglevezetésre, ami oldaná a bennem kiskorom óta uralkodó belső agressziót, viszont nem szeretnék más embereket halomra püfölni, inkább bokszzsákot ütnék szívesen hosszú ideig. Ezt viszont csak a bokszban tehetem meg, de ahhoz nem érzem elég bátornak magam, nem szeretném széjjel veretni magam. Mit gondoltok: bokszot, kung fut vagy más ilyen jellegű sportot válasszak?
2013. ápr. 15. 20:35
 1/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Pszichológus/kineziológus. A sport alapvetően nem arra szolgál, hogy az ember ott élje ki a szadizmusát. Egyébként megnyugodhatsz, ha kezdőként odakerülsz valahova nem fogsz te senkit sem elverni. Először beszéld ki magadból a gondjaidat egy olyan emberrel akinek ez a munkája, aztán válassz sportot.
2013. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pont ez a lényege,hogy nem érzed elég bátornak magad hozzá,de mégis megteszed.

így fejlődhet a jellemed és így nézhetsz szembe a félelmeiddel.

uh nyugodtan menj le bokszolni.

a verésből meg legalább annyit tanulhatsz,mintha te vernél valakit,tehát annak is megvan a haszna a konkrét célja.

megtanulod milyen érzés pofán verve lenni,milyen veszíteni.

feléleszti benned a büszkeséget,a megtorlás utáni vágyat,vagyis ösztönöz az edzésre a fejlődésre.

amúgy meg egy kezdőt senki nem fog keményen lezúzni.

egy perc után valszeg levegőt nem fogsz kapni,nemhogy egy évek rutinjával felvértezett ellenfélnek kihívást jelents.

segíteni fogják az edzésed,a fejlődésed,nem az ellenségeid vannak ott.

2013. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ökölvívás a nyugati stílusú megoldás, embertípus kérdése hogy kinek segít ez. Küzdősport: lehet tombolni is.


A kung-fu belső békére törekszik. Persze fizikai terhelés miatt ez is jó arra amit kitaláltál, de míg a küzdősport, tombolás, erőszakKERESÉS nem vezet előre egy idő után, addig a harcművészet egy komoly célja a haladás, belső fejlődés is. És az igazi nyugalom megtalálása. Nem stresszlevezetéssé válik, eleve nem leszel fogékony a stresszre. Közben erőszak elkerülő: úgy gyakorolsz, hogy az erőszakot megszüntesd: az ellenségeid erőszakosságát megállítsd a lehető leghamarabb, tehát erőszakkerülő.

2013. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

NEM AZ A LÉNYEG, HOGY AZ ELLENFELED MÉREGBÖL ÜSD!


Ez egy játék,sport!! Nem az agresszió vezetésére szolgál.

Kezdj el sulyzózni.

Engem megynugtat, nem bántok vele mást.. És levezeti a veszültségem.

2013. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen ide jön egy harcművész az a kung fu-t fogja ajánlani pláne ha ő is azt csinálja.

Ha egy küzdősportoló jön ide akkor az meg a boxot pláne ha ő is azt csinálja... egyszerű..

Ne mástól várj megoldást a saját gondjaidra..próbáld magadban megtalálni a helyes utat..

Nézz körül a stílusok között,ha téged a kung fu és/ vagy a boksz érdekel akkor nézz le a legközelebbi kung fu és a legközelebbi box edzésre.amelyikben magadra találtál ,ahol jól érzed magad edzés közben és után az a számodra megfelelő.

2013. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket mindenkinek! Mindegyik nagyon hasznos volt. :)


Igazából nem a felelősséget szerettem volna áthárítani rátok, ezért is írtam le az elképzelésemet. Miközben olvastam a gondolataitokat, egyben a belső hangomat is figyeltem és arra az elhatározásra jutottam, hogy megkeresem azt a kung fu egyesületet, amelyik a legszimpatikusabbnak tűnt minden szempontból és már meg is kerestem a mestert. Ez tűnik számomra a leginkább nekem valónak, a többit pedig majd meglátom élőben. :)


Köszi, hogy megadtátok a kezdő lökést, hogy végre cselekedjek és ne csak üljek otthon tehetetlenül, hanem kilépjek a tettek mezejére.


Kalandra fel! Izgi lesz. :)

2013. ápr. 16. 00:12
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen. Hajrá :)
2013. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a te sportod a testépítés akkor

body.builder.hu

ez egy hiteles oldal olvasgass

2013. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!