Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A bokszolók, küzdősportolók...

A bokszolók, küzdősportolók hogy edzenek súlyzókkal? Kevés ismétlés nagy súllyal? Közepes súllyal sok ismétlés, vagy mint a testépítők?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 11:37
 1/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok küzdősportoló, de a terembe sok MMA-s jár. Ők viszonylag kis súllyal, magas ismétlésszámmal dolgoznak (minimum 20 ismétlés)
2013. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző.Viszonylag kis súllyal ,magas ismétlésszámmal.
2013. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább az erőállképességre mennek rá, mintsem a maximális erőre.
2013. ápr. 16. 13:57
 4/9 Dogmatix91 ***** válasza:
így igaz. Ha nagy súlyokkal edzenének akkor belassulnának.
2013. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a "nagy súlyoktól belassulok" szöveg, úgy, ahogy van nem igaz. Tessék szakirodalmat olvasni!
2013. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dogmatix91 ***** válasza:
pedig ez így igaz. Nem azt kell elképzelni, hogy másodperceket lassul, de a küzdősportoknál bizony a tizedek is számítanak. Ezen kívül egy magas ismétlésszámú edzés sokkal jobb állóképességet biztosít, mint egy nagy súlyos alacsony ismétlésszámú edzés. Ezt magamon tapasztaltam amikor a múltkor egy magas ismétlésszámú lábedzést csináltam. Sokkal intenzívebb és sokkal fárasztóbb. Azért nem mindegy, hogy 10et guggolsz nagy súllyal vagy a súly 70-80%-val 30at.
2013. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemrég J.M. Márquez egy villámgyors jobb horoggal kiütötte Paquiao-t. Namost, ez a kb. 65 kilós ember erőnléti edzéseken 90 kilókat nyomott ki, de csak 1x3-at csinált. Ugyanis egyértelműen az ütőerőre mentek rá, aminek egyik legfontosabb feltétele a sebesség.

Vagy nézd meg a sprintereket. Elég lassúak? :D

2013. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Láttál már sprintert 200-250 kilóval guggolni? A 65 kilós ember 90be belenyomott, szerinted nem tudna többe? :) De nekem mind1 ki hogyan edz, de VB 2. MMA-s így edz abban a teremben ahova én is járok, úgy gondolom azért ő is eléggé ért hozzá. Nem hiszem, hogy ez a Marquez mindig így edz. 1eket amúgy is maxba szoktak nyomni és mint írtam, biztos többet is ki tudna nyomni.
2013. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

attól függ, hogy épp mire edzenek, mit fejlesztenek. ha épp a max erőt fejlesztik akkor nagyon nagy súlyok, kis ismétlés számmal, ha erőállóképességet akkor nagy ismétlésszám kisebb súlyokkal.

testépítő edzést viszonylag ritkán végeznek (a hozzáértőbbek), általában akkor, hogy ha feljebb akarnak menni egy nagyobb súlycsoportba (és ott megmaradni).

a nagyon nagy súlyokkal való erő-edzés valamennyire lassít (korántsem annyit mint amit sokan hisznek) viszont gyorsaságra és robbanékonységra is lehet edzeni, így ezt nagyban ki lehet küszöbölni (egy bizonyos mértékig).

2013. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!