Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatékony hát (gerinc) nyújtás?

Hatékony hát (gerinc) nyújtás?

Figyelt kérdés

Marha merev vagyok, előre hajolva alig érek a térdem alá (nyújtott lábbal). Pls írjatok hatékony nyújtó gyakorlatot, amivel fejleszthetem a hajlékonyságomat.

Az értelmes válaszokat köszönöm



2013. ápr. 16. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

híd gyakorlat.

gerinccsavarás,kobra tartás.

meg amit csinálsz az is jó,pl egy vádli edzés után,csak ne feszítsd túl a térded,nyugodtan hajlítsd be kicsit, lógj előre és ha már be van melegedve rendesen akkor próbálhatod nyújtottan,feszítve az izmokat.

2013. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mészáros Benjamin válasza:
51%
Leülsz a földre és a lábaid magad elé terpeszbe rakod.A bal lábujjaid a ball kezeddel a jobb làbujjaid a jobb kezeddel próbáld megfogni.Ilyenkor segíthet,ha előre ,,hajlongol,, mintha valaki hátulról lenyomna majd vissza felhúzna.Ez segítt abban,hogy jobban kinyújtsd az izmaidat,és így nemerőltedet meg se a derkad se a térded mögötti izületeket sem.Ha gond nélkül eléred a lábujjaid akkor lehet felváltva csinálni(egyszer az egyik aztán a másik kezeddel fogod meg a lábujjad),ha akarsz nehezítteni akkor a talpad fogd meg bévülről,vagy rakd össze a lábad.A gerinced kinyújtására még van egy olyan gyakorlat hogy a kezeid kinyújtod a fejed fölé emeled és úgy próbálsz meg egyenes háttal előre hajolni aztán vissza mindezt lassan.Ha megvagy hajolva és úgy maradsz egy kicsit fogod érezni,hogy nyúlik.Ha ez nem megy egybőll akkor úgy is elkezdheted,hogy a tenyered a falra teszed vállmagasságban és úgy hajolsz le.Reméllem valamelyest tudtam segítteni :)
2013. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!