Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 50 fekvőtámasz elég...

Napi 50 fekvőtámasz elég ahhoz, hogy látható/érezhető eredménye legyen?

Figyelt kérdés
Már 15 napja csinálom, egyre könnyebbnek tűnik, lehet, hogy majd felemelem kicsit. Azért kezdtem el, mert elég sovány vagyok, nincs semmi karom, vállam. Nagyon szeretnék rendszeresen sportolni, de most nincs időm, így csak biciklivel járok dolgozni meg suliba, meg fekvőtámaszozom. Szerintetek ettől fog látszani valami változás?
2013. ápr. 17. 12:42
 1/5 Osynho ***** válasza:
0%
A fekvőtámasz nem sok mindenre jó. Egy darabig erősödsz majd, de aztán már kevés lesz. Nem az ismétlésszámot kellene emelni, hanem a terhelést. Szóval kondiba kellene járni, vagy valami rendes otthoni edzéstervet összeállítani. És persze ahhoz, hogy izmosodj, a rendes étkezés is elengedhetetlen
2013. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Pont ezt a kondi dolgot szeretném elkerülni, mert tanulok, közben dolgozom, szakdoga, meg minden összejött most. Meg amúgy sem ez életem célja, hogy elég kigyúrt legyek, csak hogy ne nézzek ki ennyire satnyán perpillanat. Ha egykezest csinálok, az elég nagy terhelés, nem?
2013. ápr. 17. 12:49
 3/5 Osynho ***** válasza:
0%

Hát figyelj, minden jellegű izmosodáshoz kőkemény edzés és rendes kaja kell. A nagyon izmosak meg ezt évekig, évtizedekig csinálják + mehet mellé pár nem legális cucc is. :) De attól még tény, hogy rendes terhelés és kaja nélkül max a kezdeti időkben fogsz fejlődni, ha egyébként nagyon rossz állapotban vagy. Mert akkor bármilyen mozgás megterhelő.


A satnyaság elkerüléséhez a fekvő édeskevés. Az 50 meg kb semmi, az 1-1,5 perc alatt bőven le lehet zavarni. Kicsit átmozgat, megemeli a vérnyomást, de kb ennyi. A mellett és az első vállat dolgoztatja meg elsősorban, meg a tricepsz is dolgozik, de nem elég intenzíven. Sokkal rövidebb sorozatokat kellene csinálni, tehát vagy a lábadat tedd magasabbra, vagy súlyt a hátadra. De mondom, többféle gyakorlat is kellene. Olvass utána a fegyencedzésnek, vannak jó saját súlyos edzések.


Ismerős ez a szakdoga dolog, de meg lehet azért oldani szerintem, sőt direkt feltölt egy jó kis mozgás. :)

2013. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zoli9411 ***** válasza:
68%

A fegyencedzés neked nagyon jó alternatíva lenne.;)

Én 4,5 hónapja csinálom, nagyon szeretem.

2013. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen ez a fegyencedzősnek jónak Tünnik!

De ha fekvőtámaszt csinálsz probáld ugy hogy valaki rak valami nehezéket a hatáadra! :) Ugy olyan mintha nagyobb súlyal nyomnál fekve!

2013. máj. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!