Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem diétázom, de edzek...

Ha nem diétázom, de edzek szinte minden nap 20 percet intenziven, akkor tudok feszesedni? (Fogyni nem akarok)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "feszesedni"? Ez ugyan olyan butaság, mint a "formásodni". Két dologgal tudsz variálni: az izmok méretével és az azt fedő zsírréteggel. Az izmaid határozzák meg a formáid (meg nyilván a csontozat, de azzal nem tudsz mit kezdeni), a zsír pedig azt, hogy mennyire vagy feszes. Tehát valószínűleg fogynod kéne pedig.
2013. ápr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, soha életemben nem sportoltam semmit (szerencsés alkat vagyok, mindig jó volt az alakom). Azért fogtam neki mert fittebb szeretnék lenni, és észrevettem, hogy kissé kezd megereszkedni a fenekem. Gondoltam jó ötlet, hogy megszoktassam magammal a rendszeres mozgást bár nem igazán tudom mit és mennyit lenne érdemes, hogy látszatja is legyen. Önmagában a mozgásnak nincs hatása? Az ételeket fokozatosan szeretném egészségesebbre váltani...
2013. ápr. 20. 00:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért most sem eszem szemetet :)
2013. ápr. 20. 01:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy acm is írja: ez csak a lányok szótárában van, hogy feszesedni, formálódni, formásodni, stb. Pedig az izom nem gyurma, hogy formálni lehessen, az izmok tapadási pontja az adott. Lehet növelni a méretén, vagy róla a zsírt leadni. Így lesz feszes. Tehát el kell dönteni, hogy izmosodni szeretnél vagy zsírt leadni. Ezeket lehet választani. A mozgás nem elég, célirányos étkezés is kell. Nem elég az sem, hogy szerinted jó kajákat eszel, nem mindegy az arány izomnöveléshez és szálkásításhoz.
2013. ápr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok linkelni valamit támpontnak a táplálkozáshoz? Haha, többet nem használom a "feszesedni" szót ilyen kontextusban :))
2013. ápr. 20. 20:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha választanom kell az izmosodás és zsirleadás között, akkor egyértelműen izmosodás, főleg fenék tájon :) A hasam lapos, de érdekelne hogyan lehetne izmositani...
2013. ápr. 20. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A kaják kb azonosak, de más az arány a makrotápanyagoknál, leírom mindkettőt.:


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Lányoknak 3-4 g x ttkg ch!

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]



Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!