Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdö tornázónak mit ajánlotok?

Kezdö tornázónak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

18 vagyok, a súlyom mindig is ingadozott, de soha nem érdekelt, meg voltam elégedve magammal, egy kis husi ide vagy oda...

Most viszont nagyon elkényelmesedtem. Most sem vagyok kövér, de nem érzem magam jól a börömben.

1 hete elkezdtem tornázni, napi 2-3 liter vizet inni, napi 3x eleget enni (nem pedig habzsolni, mert mindig is imádtam finomakat enni, habzsolva)


A problémám konkrétan azzal van, h megcsinálok naponta 4x10 fekvötámaszt, felülést, guggolás, és törzsemelést + utána még lugrálgatok magamnak a tükör elött, de nem vagyok biztos benne hogy ez eredményt hoz.

Ez napi fél óra mozgást jelent + a bemelegítést ami 5 perc, de úgy érzem hogy kevés. Azzal együtt hogy 30 perctöl kivagyok mind a szemét...


Az akarat erövel nincs gondom, ráveszem magam minden nap.

Fitness ladyt sem akarok faragni magamból, tehát nem akarok zöldségeken meg nyúlkaján élni életem hátra lévö részében csak szeretnék formás, feszes popsit, pocakot, egy szóval nagyjából bikinikész testet nyárra.


Ti mit ajánlotok, hogy kezdtetek hozzá? Szerintetek kezdésnek elég ennyi, aztán szépen lassan növeljem?

Vagy tényleg jól érzem, és ez még kezdöként sem elég?



2013. ápr. 21. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A legelső: olvasás! Tájékozódás, ismertszerzés. Nem fogalmatlanul belevágni az egészbe. Pl. sárga kapszula, alapismeretek (gugli első találat), esetleg itt a gyiken a rengeteg hasonló kérdés, és az olvasottakat felhasználva már össze tudod rakni magadnak ami kell.
2013. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!