Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félek az edzéstől. Ilyenkor...

Félek az edzéstől. Ilyenkor mégis mit lehet csinálni? Hogyan lehet a hozzáállást megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Most akarom elkezdeni a Calisthenics -et, de félek magától az edzéstől. Félek, hogy nem érek el semmilyen eredményt benne, félek, hogy nem úgy fogok fejlődni, ahogyan kéne. :\

2013. ápr. 22. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az hogy hogy kellene fejlodni az egy szubjektiv valami, mindenkinek a teste mashogyan reagal az edzesre, sok fugg a genetikatol. Egy viszont biztos: ha nem edzel, akkor semmilyen fejlodes nem lesz:) Tehat a hangsuly azon van hogy barmilyen fejlodes legyen, azzal meg hogy masok hogyan fejlodnek ne foglalkozz.
2013. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem értem hogyan lehet ettől félni :) Logikus, hogyha eddig semmit sem csináltál és leterheled a szervezetedet, akkor az úgy fog rá reagálni, hogy hoppá bas.zki itt történik valami amit nem bírok megcsinálni, építek egy kis izmot, hogy képes legyek rá. Nyilván ez erős túlzás és eléggé elnagyolt levezetés de ez a lényege. Ehhez azonban normális kajálás kell (ha nem is tökéletes, de lehetőségeidhez mérten törekedni kell rá) és kemény edzések. Azt ne várd, hogy ettől az edzésformától 100 kiló színtiszta izommá változol, de gondolom ezzel azért tisztában vagy. Viszont mindenképp meg fog látszódni, hogy sportolsz és fejlődni fogsz!
2013. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát a "példaképem" az Lada Pridal. http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5122eab..


Ő is a semmiből kezdte, ahogyan én is. Csak én éppen pont az ellentettje vagyok, hogy nem vagyok csont sovány, hanem van rajtam egy kis fölösleg. 186cm, 81kg

2013. ápr. 22. 16:45
 4/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Nehéz lesz, de ha kitartó vagy akkor szép eredményeket lehet elérni. A bemelegítést ne hanyagold el, az ízületeid meg fogják hálálni később.
2013. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A bemelegítésről az lenne a kérdésem, hogy mennyi ideig csináljam? Valahol azt írják, hogy 30-45percet is igénybe vehet. De a tesi tanárom azt mondja, hogy elég 10, max. 20perces is.
2013. ápr. 22. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
A bemelegítés legyen egy kis gimnasztika (karkörzés, ízületátmozgatás) meg 2 könnyű sorozat az adott gyakorlatból (könyített változatból) ez nem hiszem hogy több időt vesz igénybe 5-10 percnél.
2013. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Félek az edzéstől. Ilyenkor mégis mit lehet csinálni?"


Csak azért is edzeni. Csak így fog menni a dolog. (A sportok már csak ilyenek, a látszat ellenére nemcsak fizikailag hanem sokszor mentálisan is megdolgoztatnak.)

2013. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2013. ápr. 23. 17:30
 9/9 anonim válasza:
Ha fosol hallgass zenét (valamit ami ráhangol), nekem bevált :)
2013. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!