Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit szedjek tömegnöveléshez...

Mit szedjek tömegnöveléshez és ahoz hogy megnőjjek viszonylag gyorsan?

Figyelt kérdés

173 cm magas vagyok és 59 kg-ram tömeget szeretnék nővelni és izomban is megnőni mert igen vékony vagyok.


Elkezdtem a kondit és szereztem 100%-os fehérjét melyből naponta egy evőkanálnyit szedek.

Szteroidozni nem akarok semmiképpen sem.


Mit javasoltok mit szedjek illetve egyek hogy nyárig valamit feltudjak szedni??



2013. ápr. 22. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy evőkanállal? Ne viccelj már.:)

Edzés után mehet nálad 40g is + 50g dextróz.

De a legfontosabb az étrend, anélkül semmit nem ér a tápkieg sem:


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nyárig semmit, addig 1 hónap van.

Szedni nem kell semmit, enni kell, sok húst, sok zöldséget, és mivel sovány vagy ezért sok szénhidrátos kaját (rizs, krumpli, tészták (lehetőleg teljes kiőrlésű)

2013. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mostmár ne siess sehova, nyárig még feljöhet valami, de nem lesz annyira számottevő, na de majd jövő nyárra! És nagyon örülök, hogy nem akarsz szteroidozni, helyes. Egyél normálisan, napi 3x-5x 1g/testtömegkg szénhidrát, napi 5-8 étkezésbe szétosztva. Legjobb forrása a rizs. Emellé kellene még min. 2-2,5g/testtömegkg fehérje naponta, sovány húsok (csirke, hal) előnyben. Sok zöldséget fogyassz. Estére zsírszegény túró mehetne, magában. A fehérjét ne, mint valami gyógyszert szedd, hanem edzés után valami gyors ch (pl. 30-50 g mezei szőlőcukor) mellett vigyél be 40-50 g port, (kb. 1,5-1,7 evőkanál, ha a standard mérettel számolom). Valami vitaminkomplex is jól jönne, mondjuk Vitabolic, MegaDailyOne, B-koplex a BioTechtől, és egy kis plusz C-vitamin, mondjuk 0,5-1 g naponta.

Az edzésről nem kérdeztél, remélem akkor azzal tisztában vagy. Igyál rendesen (min napi 3l), aludj sokat, és sok sikert!

2013. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és sorry, nem "evőkanalat" akartam írni, hanem a dobozos protiporokhoz kapható mérőkanalat :) De a legjobb, ha kiméred.
2013. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kg-ram, ez is új. Vagy ez már a számítástechnika szekció?
2013. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


Igen az edzéstervel tisztában vagyok :)


Nincs merőkanalam sajnos. Ha rendes evőkanállal mérném ki az adagot akkor 1 illetve még felet tegyek bele?? 200 dl tejbe teszem bele mellé szőlő cukrot is teszek mivel nem izesített a fehérje és emiatt igen pocsék egymagában az ize.

Edzés után szoktam meginni majd utána kajolok.

2013. ápr. 22. 21:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Mehet két kanál is. Tejbe ne tedd, mert elcseszed a gyors felszívódását.
2013. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aha értem akkor csak simán vízbe tegyem és ugy igyam meg??


Eddig azért tettem tejbe mert akitől kaptam ( rokonom évek óta ezt szedi ) ő mondta hogy azzal igyam meg.

2013. ápr. 22. 22:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne idd azzal, főleg edzés után ne, mikor minél gyorsabban kell felszívódnia a tápanyagoknak.
2013. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Aha értem


Akkor igyam simán vizzel? vagyis 200dl víz 2 kanál fehérje + szőlő cukor?

2013. ápr. 23. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!