Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen alapgyakorlatokat...

Milyen alapgyakorlatokat végezzek otthon tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

Van két egykezes súlyzóm, és egy rakás súlytárcsám. (van egy kétkezes rudam is, de az egykezeseket jobban szeretem használni)


Meg egy állítható fekpadom.


Milyen gyakorlatokat végezzek?


gondoltam:

1kezes nyomás, 1kezes nyomás 45 fokos padon, fűrészelés, és bicepsz állva.

esetleg valamilyen tricepsz gyakorlat? bár azokat nehezen bírják az izületeim.


ezeket variálgatnám.


lábra: futok és kerékpározok.


miket ajánlotok még? mivel bővítsem? vagy ennyi maradhat?


nem célom, hogy klasszikus testépítő edzést csináljak.


ahhoz azért nincs elég motivációm, de szeretném, hogy a körülményekhez képest a lehető legtöbbet kihozzam magamból.


2013. ápr. 14. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenre kellene edzeni, kb így:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Lábra nem elég a futás és a bicaj.

2013. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy! De mint említettem, csak a kondi miatt edzek.


Rendes testépítő edzéshez nincs motivációm, mert nincs pénzem sem, megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot venni. és ahogy a szaharában sem kezdek neki szántóföldet csinálni, mert rohadt sok munkával jár, és nincs eső, és megfelelő talaj, amiből nőhetne bármi is, így én is csak annyi munkát szeretnék végezni, hogy jól érezzem magam.


Ezért keresek hasznos gyakorlatokat.

2013. ápr. 14. 19:16
 3/6 A kérdező kommentje:

amúgy van tapasztalatom az edzések terén. régebben sokat foglalkoztam vele. csak a fent említett okok miatt elmaradt az eredmény.


és belefásultam, hogy heti 3-4 jól megtervezett edzéstervvel, amiket mindig variáltam, olyan eredményt értem el, mint egy tapló, aki lement mikor kedve volt, és nyomta a vasat csak úgy.


úgyhogy testépíteni csak akkor kezdenék el, ha lenne rá elég lém, hogy minden nap ehessek csirkemellet rizzsel.


különben minek szakadjak meg az edzésekben?

2013. ápr. 14. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:

A linkeknél vannak hasznos gyakorlatok minden izomcsoportra.

[link]


De olyan nincs, hogy ez a gyakorlat csak ilyen komolytalanul edzegetősöknek jó, a másik meg testépítőnek. Mindenki ugyanazon gyakorlatokat végzi, max te nem fejlődsz annyit vele, ha nincs rendben a kaja.

2013. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én csak arra gondoltam, hogy nincs kedvem egy edzésen 8-10 gyakorlatot csinálni.


inkább 3-4et, nagyobb súllyal, precízen végrehajtva.

majdnem mint az "erőemelők". csak más gyakorlatokat.

2013. ápr. 14. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor bontsd fel 3 napra: Hétfő: mell-bic: fekvenyomás, tárogatás, beforgatós bicepsz, kalapács.

szerda: láb-váll: guggolás, kitörés, vállból nyomás, oldalemelés.

Péntek: hát-tricepsz: húzódzkodás, egykezes evezés, egykezessel ülve tarkóhoz engedés, hátsó támaszos tólódzkodás.


Így nem sok gyakorlat van és mindenre edzettél.

2013. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!