Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mettől számít, , nagynak"? lent.

Mettől számít, , nagynak"? lent.

Figyelt kérdés

Először is Tudom hogy az edzéstől nem állok meg a növésben!De olvastam,hogy nem szabad megterhelni a gerincet és az izületeket fiatal korban.(guggolás,felhúzás)Menyitől számít nagynak?

Ha számít v.mit 14 éves vok kb. 180cm magas és 68kg vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 26. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi évesen még óvatosan, testsúly alatt maradj a súlyokkal. Sőt inkább testsúly fele. Pár év múlva nyomhatod keményebben.
2013. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha szabályosan végzed,edző megtanított a helyes kivitelezésre,akkor nem megterheli a gerinced,hanem pont hogy erősítik ezek a gyakorlatok a törzsed a gerinc körüli izmaidat a lábaidat.

egy kezdő edzéstervnek meg pont ezeknek a területeknek a megerősítése az elsődleges célja.

vedd kiindulásnak a testsúlyod.

szóval ha már tökéletes a kivitel,akkor csináld őket max 70 kilóval.

de ha félted magad,és nincs edző meg semmi segítség,akkor a szumó guggolás mehet lábra kézi súlyzóval.

a gyakorlatot egyenes háttal lehet megcsinálni,uh nem lesz bajod tőle,sőt alsó hátra is megy egy kicsit,ezért ott is erősít.

2013. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha az szmít 2hónap és 15 vok:DD elnézést a bakiért.

Oks köszönöm meg nyugodtam.Guggolásnál pont ezért nem mert 30kg-nál feljebb menni,de akkor kb. 35nél feljebb ne is menjek mondjuk 16-17 éves koromig?

Válaszokat Köszönöm ment a zöld!:)

2013. ápr. 26. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Emelheted fokozatosan testtömegig.
2013. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 26. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább kisebb sulyok, magas ismétlésszám, aztán pedig különböző techikák alkalmazása kellene, mint negatívozások, vetkőző sorozatok stb. Gerincmerevítő, has, oldalhas meglegyen, az segíti a tartást.
2013. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!