Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futóként a pulzusom...

Kezdő futóként a pulzusom sokszor 180 körül ketyeg. Folytathatom, ha jól érzem magam, vagy változtassak valamin?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem futni. A teljesítményem és az állóképességem javítása érdekében muszály. 30 éves, 195 cm és 107 kg vagyok. Gyenge tempóban futok: 1 perc futás és 1 perc gyaloglás váltakozva (7-8-szor). A szett végén a pulzusom sokszor eléri a 180-at percenként, ennek ellenére nem esik rosszul a futás.

Hosszú távon ez mennyire lehet veszélyes? Folytathatom, vagy inkább csökkentsem le az intervallumot, vagy a tempót? Esetleg térjek át a gyaloglásra? Vagy várjak türelemmel, idővel beáll a pulzusom az elfogadható 140 körülire?



2013. ápr. 26. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
ha az állóképesség növelése a célod,akkor jól csinálod.
2013. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Silenthunder válasza:
Azt elfelejtetted leírni, hogy milyen intenzitásnál éri el a pulzusod a 180-at. Írd le mekkora távot szoktál lefutni és mennyi idő alatt. A 180 az lehet egy teljesen normális érték. Hosszabb ideig is lehet futni ebben a tartományban, a szívre nézve nincs káros hatása. Én azt javasolnám, hogy próbálkozz aerob edzésekkel. Csinálj hosszú futásokat mondjuk heti 3-szor 45 percet, 1 órát (ha az edzettséged engedi) alacsony pulzussal. A megfelelő aerob alapokkal aztán később el tudod kezdeni a célzott edzéseket. Ez egy hosszú folyamat mire a pulzus kezd csökkenni legyél türelmes és egyre jobb leszel. Fartlek edzéseket egyelőre nem ajánlanám. Hosszú távon pedig a sima aerob futóedzések ugyanazt az eredményt tudják, mint az intervallum edzések.
2013. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hát 180-as pulzus nem valami alacsony:D

énis a hosszú aerob futást ajánlom!

2013. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!