Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki valami edzéstervben...

Valaki valami edzéstervben egy picit segíteni?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, 23 éves lány vagyok, 173 cm és 60-62 kg körül. Nemrég 2-3 hónapja kezdtem kondiba járni és azt hiszem ideje áttérnem a teljes testes edzésről az osztottra ( hétfő, szerda, péntek). Ezzel nem is lenne gond, hiszen a shop.builder-en van pár női edzésterv, viszont én valahogy nem találom a nekem valót.


Eddigi edzéstervem így nézett ki (teljes testes)


combközelítő és távolító: 5*40, 5*40 - 50 kg

Fekvenyomás ferde padon egykezes súlyzókkal: 5*20 - 8 kg

koncentrált bicepsz: 5*20 - 6kg

kábeles evezés: 5*15 - 30kg

csigás letolás: 5*20 - 25 kg

csigás hát: 5*25 - 25 kg

lábnyújtás: 5*15 - 15 kg

lábtolás: 5*30 - 30 kg

Lábemelés: 5*20

hasprés: 5*30

törzsfordítós hasizom: 5*30 - római széken

sima hasizom: 5*20 - római széken

hiperhajlítás: 5*20 (heti egyszer a lábemelés helyett)


+ minden alkalommal egy óra biciklizés


A kérdésem a következő lenne: milyen osztott, de ehhez hasonló intenzitású edzéstervet tudnátok javasolni? Elég fontos lenne, hogy jól átmozgasson, mert különben nem fáradok még egy picit sem el és rossz a közérzetem :)


2013. ápr. 28. 20:50
 1/1 poiu ***** válasza:
Edzésterv, mint csillag az égen. Viszont a 20-40-es ismétlésszám nem igazán jó. Ez inkább állóképességi edzés. azt javaslom (nyilván mások mást fognak javasolni), hogy mielött váltasz, csináld ugyanezt nagyobb súllyal, 8-12 ismétléssel. Meglátod, hogy lesz-e izomlázad, és ennek fényében dönthetsz az osztásról.
2013. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!