Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyobb túlsúllyal való...

Demetrius kérdése:

Nagyobb túlsúllyal való edzéstervben segítene valaki? A többi lent!

Figyelt kérdés
19 éves vagyok nagyjából 185 cm és 125 kg ( az utóbbi félévben leadtam 10-15 kilót). Meguntam ilyennek lenni... Egy jó ideje odafigyelek h miket eszek és eljártam futni amikor az időjárás engedte. Most a hét elején elkezdtem járni 1 nagyon jól felszerelt fitness terembe és tanácsokat szeretnék kérni hogy milyen gépeket használjak hogy viszonylag gyorsan fogyjak. Amit eddig használtam az a szobabicikli és az elipszis pad, mellette fekve nyomtam, tricepsz, bicepszre és nagyjából ennyi. Ha valaki segítene abban hogy milyen gépet használjak és mennyi ideig/milyen szériákat azt megköszönném. Egyébként jól bírom magam semmi egészségügyi problémám nincsen, csak a futópadtól féltem az ízületeimet a nagy megterhelés miatt.

2013. febr. 22. 22:52
 1/9 poiu ***** válasza:
Igazad van, ne fuss. Fogyni a diétától fogsz, de az erőedzés segít. Az első pár hónapban teljes test edzés javallott.
2013. febr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta kell:

napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. febr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lenne 1-2 kérdésem még. Ha betartom az edzéstervet pont ahogy írja akkor kimarad a biciklizés és az elipszis pad, ha mondjuk hétfő-szerda-péntek -en edzek és kedd-csütörtök-szombat/vasárnap csak ezeket csinálom az gondolom nem probléma.

2013. febr. 23. 16:52
 4/9 A kérdező kommentje:
A másik pedig ahogy utána olvasgattam a fehérje/szénhidrátos dolgoknak a fehérje bevitel nekem soknak tűnik, vagy ezt leginkább a proteinnel lehet bevinni? Egyébként pedig miért kell ennyi fehérje bevitel?
2013. febr. 23. 17:06
 5/9 poiu ***** válasza:
Ne foglalkozz a bevitellel. Először csinálj valamit, oszt majd látod, ha valami hiányzik.
2013. febr. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a fehérje bevitel nekem soknak tűnik, vagy ezt leginkább a proteinnel lehet bevinni?"

Protein= fehérje. :) Értem én, hogy te a tápkiegekre gondolsz ,csak nem árt tisztázni, hogy a fehérje idegen neve a protein. Tehát ha húst vagy tojást eszel, akkor is proteint viszel be. Simán meg lehet oldani szilárd kajából is, nem muszáj protein tápkieget venni, ha gondolod. Pl csirkemellből és tojásból, túróból is össze lehet hozni, de úgy sem olcsóbb, sőt!

Ilyen túlsúlynál nem kell a 2,5-3x ttkg, mivel inkább a sovány testtömegre illetve annál kicsit többre érdemes számolni a 2,5-3g x ttkg fehérjét. Szerintem azért a 200g legyen meg naponta nálad.

2013. febr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen, protein porra gondoltam, de egyébként a fehérjére azért van szükségem hogy ha a zsír megy lefele közben az izom könnyebben fejlődik?
2013. febr. 24. 21:55
 8/9 poiu ***** válasza:
A protein koktél segít abban, hogy megfelelő mennyiségű gyorsan mozgósítható fehérjét vigyél be. Talán lesz egy ki étvágycsökkentő hatása is (ez nem mindenkinek működik így). Mindennél sokkal fontosabb, hogy sajátítsd el szabályos formában a gyakorlatokat, szóval, hogy kezdj neki rendesen.
2013. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a segítséget innentől kezdve már csak rajtam múlik!
2013. febr. 25. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!