Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Judo-ban mik a fehér öv...

Judo-ban mik a fehér öv követelményei?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem,hogy mit várnak el a fehér övért ? Ez lesz az 5. éve,hogy Judo-zom,de hobbi szinten csináltuk és volt kihagyásom is. A verseny mindig is jobban érdekelt. Edzésen Randori közben is Waza arit szoktam dobni,de néha becsúszik egy Ippon is. És tudom,hogy van a Yuko a Waza ari és az Ippon,de még van 1,az mi ? Szerintetek mi a leghatékonyabb dobás/fogás,amivel könnyen letaszíthatunk egy nehéz súlyú ellenfelet is ? Randori-ban és versenyben mi a leghatásosabb ? A feljebb említettekből csak arra szeretnék kilyukadni,hogy ugye hobbi szinten csináltuk és nem vizsgáztunk. Fehér öv alatt vagyunk majdnem mindnyájan,de Tomoe Nage féléket tanultunk már. Előre is Thx
2013. ápr. 29. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Van Yuko Waza ari és Ippon, ennyi van.

Régebb volt még egy olyan, hogy kokka, ha hasra dobod azért kaptál, az a legkevesebb pontot ért, de kivették a judo-ból.

Nem értem, hogy egy olyan hagyományokon alapuló sportból mint a cselgáncs, miért kell változtatni..

Kérdésed kicsit értelmetlen, mivel fehér öv a legkisebb fokozat, azután jön a sárga, amire nem kell sokat tudni, csak jó pár japán szót, és azt hiszem 10 valami szabályszerűséget. Már régebb abbahagytam, eléggé elfelejtettem sok dolgot.

Van egy oldal ami talán segít megválaszolni néhány feltett kérdésedet, és technikákat, taktikákat is tudsz tanulni.

[link]

2013. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. ápr. 30. 20:49
 3/4 anonim válasza:

a fehér öv, azaz a 6.kyu vizsgán van 6 leszorítás:

hon kasa-gatame

makura kesa-gatame

kuzure kesa-gatame

yoko sio-gatame

tate sio gatame

kam sio-gatame


valamint két átforgatás, egy hasról, és egy térdelőtámaszból.ezen kívül pár japán kifejezés.

ha 5 éve judozol(még ha nem is állandóan) nem mondták ezt el neked?

sokak kedvenc technikája az uchi-mata, azaz belső combdobás.remélem segítettem

2013. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii :D
2013. aug. 24. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!