Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nézhetnék ki úgy mint...

Hogyan nézhetnék ki úgy mint a jobb oldali karakter? Mennyi edzés szükséges ehhez? 15/L (lent)

Figyelt kérdés
Tudom ez egy buta kérdés, mert hogyan is nézhetnék ki úgy mint egy számítógépes karakter, de mégis hogyan érhetnék el ilyen alakot? A jobb oldali csajra gondoltam (lara croft Tomb Raider): [link]

2013. ápr. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Diéta és vagy tömegelés +súlyzós edzés
2013. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
83%

Figyelj,az előttem szóló nem volt valami értelmes.

Sok dolog van amit a lányoknál másképp kel csinálni mint pl.: egy férfi edzésben.Sokat segítene ha mutatnál magadról egy képet.Mert mindenkinek más a testalkata és így látatlanra nem tudok neked segíteni,hogy milyen edző gyakorlatokat csinálj.


Ha esetleg nem akarsz képet adni akkor csináld a következőket:


Fontos a felülés és a futás.Ezt én úgy csinálnám a helyedbe,hogy Lábemelés(lefekszel a földre a kezed lerakod magad mellé és a lábadat emeled úgy,hogy a fejed és a tested ne mozogjon)-Felülés nyújtott lábbal(normál felülés,beakasztod valahova a lábad és csinálod a felüléseket,ha nem akasztod be a lábad akkor az jobb hatást eredményez)-Felülés emelt lábbal(ez olyan,hogy lefekszel a földre,a lábadat behajlítva felemeled és egy székre vagy esetleg az ágyadra rá rakod.A lényeg az hogy 40-50 cm magasan legyen a lábad,ennél a felülésnél nem kell teljesen felülni,csak 4-5 cm-re emeld meg a hátad a földtől).

Az előttem szólónak annyiban igaza volt,hogy vehetsz mondjuk 2 egykezes súlyzót arra 5-10 kg súlyt.Azt gondolom tudod,hogy kell emelgetni.Amit még ajánlanák neked az a fekvőtámasz,abból is ez a fajta: Fekvőtámasz térdelve.


Kép: [link]


A hátadat és a vállaidat sem árt megedzeni.Vállakat tökéletesen lehet egy kezes súlyzókkal.De a húzóckodás is nagyon jó rá.Hátedzésnek azt ajánlanám neked,hogy húzóckodj vagy feküdj le a földre,emelgesd a törzsedet úgy,hogy a lábad lent maradjon a földön.Ez tipikus feladat az általános és középiskolás diákok számára testnevelés órán.


A feladatokat mindig 6x ismételd és kb 12x-15x,20-30mp-t pihenj.

Ezeket fel kell osztani.


Írok neked egy hasedzést és egy kis futást.A többi feladatot nem írom bele,hasonlóképp csináld meg magadnak úgy,hogy bele férjen az idődbe is,meg is tudd csinálni,ne is vidd túlzásba,de azért megmozgasson rendesen.Ha csinálsz magadnak egy 'edzés tervet' akkor azt 1-2 hetente újítsd,növeld az 'adagokat' és a feladatok sorrendjét és esetleg a feladatokat is cserélgesd.Még 1x mondom,hogy magadnak csináld meg,és ne úgy,hogy egy nap mondjuk hétfőn minden feladatot csinálsz.Minden 'izmodhoz' 1 max. 2 feladatot csinálj egy nap.Az is sokat számít,hogy egy nap ne edz minden izmodra.Fel kell osztani ezt is,hogy mondjuk hétfőn futsz,hasra edzel és felsőtestre,mellre tricepszre az az fekvőtámaszozol :)


Hétfőn:

1.Felülés nyújtott lábbal 6x12

2.Lábemelés 6x12

3.Felülés emelt lábbal 6x12

+30-45 perc kocogás vagy tempósabb sétálás


Kedd:

60-90 perc kocogás (tempósabb legyen)


Szerda:

1.Felülés nyújtott lábbal 6x12

2.Lábemelés 6x12

3.Felülés emelt lábbal 6x12

+30-45 perc kocogás vagy tempósabb séta


Csütörtök:

60-90 perc kocogás (tempósabb legyen)


Péntek:

1.Felülés nyújtott lábbal 6x12

2.Lábemelés 6x12

3.Felülés emelt lábbal 6x12

+30-45 perc kocogás vagy tempósabb séta


Hétvégén pihenj.

Fontos,hogy futásoknál fix tempód legyen és ne úgy csináld,hogy az elején futsz egy maratont a végére pedig már nem lesz erőd az utolsó perceket lefutni.Jól jegyezd meg,hogy mindig az utolsók számítanak a legtöbbet.Futásnál,Felülésnél és minden edző gyakorlatnál.Az amikor már fejben úgy vagy vele,hogy kész nem bírsz többet,de az izmaid még bírják és még mindig csinálod és csinálod.Akarat erő kell hozzá.


Nos én sok sikert kívánok neked.Remélem segítettem ezzel a jó hosszú szöveggel :)


Szia!:)

2013. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
76%
Még annyit hozzá tennék,hogy egy héten ne edz minden nap.Kezdőknek 3 napot kell kb.Ezt hülyeségnek tartom igazából mert én 13 évesen minden nap edzettem,nagyon érdeket már akkor is a testépítés.De lányoknál ez is más,ezt csinálod egy darabig,kicsit megizmosodsz kicsit lefogysz aztán olyan leszel mint egy 'számítógépes karakter' :)
2013. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
74%

UI.:Nagyon figyelj az étkezésre is!!!

Egyél sok gyümölcsöt,zöldséget,fehérje is legyen rendesen.Egyél esetleg sok rizst mert az megköti az izmaidat :)A helyedbe nyújtanék is,hogy kicsit 'ellazulj'.


Edzések előtt fontos a bemelegítés.Futás előtt is.


SOHA NE HAGYD KI A BEMELEGÍTÉST!

2013. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT! :D NAGYON KEDVESEK VAGYTOL! :))
2013. máj. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!